ensonhaber.com

Cumhur İttifakı'nda yerel seçim heyecanı tam gaz sürüyor.

Son olarak Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı'nda projelerini duyurdu.

Murat Kurum projelerini açıklamadan önce sözü, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe aldı.

Dikkat çeken açıklamalarda bulunan Osman Nuri Kabaktepe, "Şehirde kalıcı izler bırakma arzusunda iseniz, temiz bir gönle, çalışkan bir fıtrata, derin bir kavrayışa ve vizyoner bir bakışa sahip olmak zorundasınız." ifadelerini kullandı.

"Şehri temel atmama törenleriyle yönetemezsiniz, şehri açılan metro inşaatını molozlarla kapatarak yönetemezsiniz"

Sözlerine devam eden Kabaktepe, daha sonra mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na göndermede bulundu.

Temel atmama töreni yapan İmamoğlu'nu eleştiren Kabaktepe, "Şehri temel atmama törenleriyle yönetemezsiniz, şehri açılan metro inşaatını molozlarla kapatarak yönetemezsiniz, şehri 'Levazım Tüneli bana ne lazım' diyerek yönetemezsiniz. Şehri ancak öngörerek, çalışarak ve vizyoner projeler kazandırarak yönetebilirsiniz." şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin sözleri şu şekilde:

Değerli İstanbullular, Kıymetli Hazirun. Sözlerimin başında her birinizi saygı, sevgi, muhabbetle selamlıyorum. Yine sözlerimin başında müstakbel İBB Başkanımız Murat Kurum Bey'in projelerini ve şehre dair vizyonunu ortaya koyacağı bu toplantımıza katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Kıymetli Kardeşlerim; şehir ile insan arasında iki yönlü bir ilişki vardır. Şehri insan inşa eder, ancak aynı zamanda şehir de insanı inşa eder. Bu yüzden şehri ihya ve inşa edecek olanların zihin dünyası, gönül dünyası ve gelecek tahayyülü şehrin kaderinde çok önemli yer tutar. Şehirde kalıcı izler bırakma arzusunda iseniz, temiz bir gönle, çalışkan bir fıtrata, derin bir kavrayışa ve vizyoner bir bakışa sahip olmak zorundasınız. Değerli Katılımcılar yine şehir, donuk ve stabil bir varlık düzlemi değildir. Şehir; yaşayan, nefes alan aynı zamanda büyüyen bir canlıdır. Yani şehir yaşam sahibidir. Şayet bir şehri yönetmeye talip iseniz; şehrin bütün bileşenlerini her zaman titizlikle takip etmeli, var olan sorunlarını çözmeli, gelecekte oluşabilecek sorunlarını şimdiden öngörmeli ve şimdiden tedbir almalısınız. Aksi durumda şehir yavaş yavaş önce durağanlaşmaya sonrasında donuklaşmaya ve nihayetinde karmaşaya doğru gider. Diyeceğim odur ki; Şehri; temel atmama törenleri ile yönetemezsiniz. Şehri; açılan metro tünellerini kapatarak yönetemezsiniz. Şehri; Levazım Tüneli neme lazım diyerek yönetemezsiniz. Şehri; kariyer planınıza kurban ederek yönetemezsiniz Şehri; hakikatten kopuk algılarla yönetemezsiniz. Şehri ancak, öngörerek, çalışarak ve şehre vizyoner projeler kazandırarak yönetebilirsiniz.

"Sayın Kurum şehrimizin tarihinde iz bırakabilecek donanım, yetkinlik ve fıtrattadır"

Kıymetli Bakanım Murat Kurum, uzun yıllar şehrimize ve şehirlere dair çalışmalar yapmış, bütün şehirlerimizi kapsayan onlarca başarılı proje imza atmış, onlarca projeyi sıfırdan alarak nihayete erdirmiş deneyimli bir kardeşimdir. Bu cihetle Sayın Kurum, şehrimizin tarihinde iz bırakabilecek donanım, yetkinlik ve fıtrattadır. İnanıyorum ki İstanbullular 31 Mart akşamı muradına erecek ve geleceğe daha güvenli bir şekilde yürüyecektir.

"Gayretimiz bütün İstanbullular içindir"

Değerli Arkadaşlar

Unutmayınız ki her seçim teşkilatla kazanılır. Teşkilatım, bu seçimin kazanılacağına tam olarak inanmış ve seçimi kazanmak için bütün gücü ile çalışmalara başlamıştır. İşimiz vaktimizden çoktur.

Gayretimiz İstanbul’un yeninden ehil ellere teslimi içindir.

Gayretimiz sadece İstanbul içindir.

Gayretimiz bütün İstanbullular içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri bir kez daha selamlıyorum.

İstanbul’umuzda 5 yıldır na-murat olan hemşehrilerimizin 31 Mart akşamı ber-murat olacağını sizlere müjdeleyerek sözlerime son veriyorum.