Euro
9.7288
0.26%
Dolar
8.1768
0.27%
Altın
456.92
-0.09%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
490.524
0.21%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C
  HDP'li Pervin Buldan Meclis'i yönetti

  HDP'li Pervin Buldan Meclis'i yönetti

  HDP'li Pervin Buldan, Başkanvekili olarak bugün Meclis Genel Kurulu'na başkanlık yaptı. AK Partili vekil Buldan'a ders gibi sözler söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 22.12.2015 - 16:57

  HDP li Pervin Buldan Meclis i yönetti #1

  ENSONHABER.com HDP'li Pervin Buldan bugün TBMM'de ilk Meclis Başkanlığını gerçekleştirdi. Daha önce yaptığı PKK evine taziye ziyaretleriyle, öğretmenlere tehdit içeren cümleleriyle eleştirilen Buldan'ın söz verdiği AK Partili Mehmet Naci Bostancı, ders niteliğinde cümleler kurdu.

  BULDAN'A DERS GİBİ SÖZLER

  Bostancı, tarihin sadece geçmişte yaşanmış olaylar değil, ders çıkarılması gereken olaylar zinciri olduğunu ifade ederek "kışkırtıcılığın, terörün, insanları birbirine düşürmenin bu coğrafyada ne kadar büyük felaketler doğurduğunu görmek gerektiğini" söyledi ve şu şekilde konuştu;

  AK Partili vekilden Pervin Buldan'a ders niteliğinde sözler

  "Sayın başkanım bugün sizin ilk başkanlığınız. HDP'den de ilk defa bir başkan vekili Meclis'te bu görevi yerine getiriyor. Bence çok önemli. Türkiye'de demokratik süreçlerin işlediğine, problemlerin çözümü konusunda da asıl adresin neresi olduğuna işaret eden bir anlam olduğunu da düşünüyorum. Sizin oradaki varlığınızın, yönetiminizin.. Bundan sonra idare ederkenki göstereceğiniz tavrın önemli olduğunu düşünüyorum.

  TERÖR BU COĞRAFYADA BÜYÜK FELAKETLERE NEDEN OLUR

  Tarih sadece geçmişte yaşanmış bir olay değil, aynı zamanda gelecek için dersler çıkarılması gereken bir olaylar zinciridir. Bizim geçmişteki katliamlardan çıkaracağımız kışkırtıcılığın, terörün, insanları birbirine düşürmenin bu coğrafyada ne kadar büyük felaketler doğurduğunu görmek ve bu çerçevede demokratik süreçleri değerlendirmek olduğunu düşünüyorum."

  HDP li Pervin Buldan Meclis i yönetti #2

  HDP li Pervin Buldan Meclis i yönetti #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir