Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.526
-2.73%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  AK Partili milletvekillerinden Kamer Genç'e protesto

  CHP'li Kamer Genç, Meclis'te yaptığı konuşma sırasında AK Partili milletvekilleri tarafından protesto edildi.
  • 10.09.2014 - 10:00
  AK Partili milletvekillerinden Kamer Genç'e protesto

  AK Partili milletvekillerinden Kamer Genç e protesto #1

  Genel Kurul çalışmaları esnasında Meclis Başkanvekilleri ve AK Partili milletvekilleri ile sürekli tartışan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, AK Partili bazı milletvekillerinin protestosu ile karşılaştı.

  AK PARTİLİ VEKİLLER GENÇ'E SIRTINI DÖNDÜ

  Torba Yasa görüşmeleri esnasında söz alarak kürsüye çıkan Kamer Genç konuşma yaptığı esnada bir süre sırtlarını dönen bazı AK Partili milletvekilleri, daha sonra Genel Kurul salonundan çıktı. Kamer Genç’in konuşmasından sonra sataşma gerekçesi ile söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Meclis kürsüsünde magazin tadında siyaset yapılmayacağını, iddiası olanın belgelerle konuşması gerektiğini belirtti.

  AK Partili milletvekillerinden Kamer Genç e protesto #2

  "SİYASETTE AHLAK VE NAMUS ÇOK ÖNEMLİDİR"

  Bostancı, “Sayın Kamer Genç, ‘Siyasette ahlak ve namus çok önemlidir’ dedi. Ahlak ve namus sadece siyasette değil, hayatın her alanında çok önemlidir. Tabi Kamer Bey’in kendisi de hem siyasette hem hayatta bir ahlak ve namus abidesidir, kendisini gözlemliyoruz. Tabi bu söylediğim övgüyü, ‘iktidar partisinin bir vekili yine yalan söylüyor ve hakikatlere ters düz ediyor’ diye düşünebilir, böyle düşünmekte de haklıdır.

  "KÜRSÜDE MAGAZİN TADINDA SİYASET YAPILMAZ"

  Meclis’in kürsüsünde böyle magazin tadında dedikodularla siyaset yapmak yerine eğer insanın elinde belgeler varsa, iddialarının arkasına bu belgeleri koyuyorsa bunları konuşması gerekir. Yoksa 10 dakikalık görüşme süresi içinde birbiri ile bağlantısız cümleleri kes yapıştır mantığı ile gelip burada Türkçe’nin bütün kurallarını altüst ederek gelerek burada anlatmak, ne dediğini anlamak için takip etmekte zorlanacağınız bir tarzda dile getirmek siyasetin rasyonel temeli ile uyuşmaz” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir