Petrol
112.02
-1.56%
Euro
17.3364
-1.24%
Dolar
16.5909
-0.55%
Altın
970.07
-0.62%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
342.720
0.38%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Akar’dan ABD'li senatörlere terör örgütü YPG tepkisi

  Akar’dan ABD'li senatörlere terör örgütü YPG tepkisi

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'DEAŞ bitti' hatırlatması yapıp ABD'li senatörlere açık açık teröristlerle ilişkinizi kesin dedi.
  • AA
  • 17.11.2018 - 10:07

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu’na katılmak için geldiği Kanada’nın Halifax kentine gitti.

  ABD'Lİ SENATÖRLERLE MASAYA OTURDU

  Açılış oturumunun yapılacağı salona gelişinde aralarında Kanada Savunma Bakanı Harjit Singh Sajjan’ın da bulunduğu katılımcılarla bir süre ayaküstü sohbet eden Akar, ilk oturumun ardından ABD’li senatörlerle bir araya geldi.

  Akar’dan ABD li senatörlere terör örgütü YPG tepkisi #1

  "TERÖRİSTLERLE İŞ BİRLİĞİNİZİ KESİN"

  Görüşmede, ABD askerleri ve terör örgütü PKK/YPG üyelerinin bir arada oldukları görüntüleri anımsatan Bakan Akar, "Bu fotoğraflar medyamızda geniş yer bulmuş ve halkımızda rahatsızlık yaratmıştır. Halkımızın gözündeki Amerika ve Amerikan ordusunun imajına zarar vermiştir. ABD’den söz verdiği gibi terör örgütü YPG ile olan iş birliğini kesmesini bekliyoruz. DEAŞ terör örgütü de büyük oranda etkisiz hale getirilmesine rağmen ABD’nin terör örgütü YPG’ye kamyonlarla ve uçaklarla silah ve mühimmat vermesini kabul etmemiz mümkün değil. Güney sınırımızda bir terör koridoru oluşmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

  Bakan Akar, Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu'nda VİDEO

  Akar’dan ABD li senatörlere terör örgütü YPG tepkisi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir