Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
481.455
1.43%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Bahçeli de 29 Ekim resepsiyonuna katılmayacak

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli de 29 Ekim resepsiyonuna katılmayacağını söyledi.
  • 21.10.2014 - 09:51
  Bahçeli de 29 Ekim resepsiyonuna katılmayacak

  Bahçeli de 29 Ekim resepsiyonuna katılmayacak #1

  Bir grup gazetecinin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bahçeli, şu mesajları verdi:

  AKİL İNSANLAR

  Daha önce akil insanların çalışmalarından sonuç alınamadıysa şimdi ne marifetleri olacak?

  Kamuoyunu oyalamak, hükümete yönelik öfkeyi ortadan kaldırmak için araç olarak kullanılmak isteniyorlar. Bu, kendilerine ‘aydın’ diyen insanlar için çok ağır bir kullanım şeklidir.

  ERKEN SEÇİM

  Nisan ayı MHP için hayırlı bir aydır. 1999’da 18 Nisan itibariyle (seçimleri) sağda birinci parti olarak, önemli bir konuma gelmiştir, demek ki bunu tekrarlama şansı doğacak.

  RESEPSİYON

  29 Ekim’de, Anıtkabir ziyaretinde bulunmayı ama tebrikat ve resepsiyonda olmamayı düşünüyorum.

  YENİ CUMHURBAŞKANLIĞI

  Cumhuriyet’e büyük bir hakarettir. Hele Çankaya’nın Başbakanlık makamına kullanımına terk edilmiş hali ayrı bir acıdır. Başka bir amaçla kullanılmasına da müsaade edilmemelidir.

  ‘MAKUL’ ŞÜPHE

  Hak ve özgürlüklerin kullanımında geri gidiş olmamalı. Ancak emniyet güçlerinin cesaretle çalışmalarına fırsat tanınmasında yarar var. Hassas bir denge gözetilmeli. (Paketteki makul şüphe düzenlemesiyle ilgili) Millet vicdanında ‘makul şüphe’ Recep Tayyip Erdoğan’ı yüzde 100 sorgulatır. Kesin deliller arama konusundaki ısrarı vardı. Şimdi makul şüphe konumuna düşmüş. Millette, Erdoğan ve 4 bakanının 17-25 Aralık’ta yolsuzluklara karıştıklarına dair bir kanaat ve makul şüphe olduğu ortadadır. Bu Erdoğan’a kurulmuş en büyük tuzaktır. En büyük makul şüpheli kendisidir. Elimizi kolaylaştırıyor aslında.

  ÖCALAN’IN DURUMU

  Öcalan’a ev hapsi olacak şey değil. İmralı’da kalması bile çok yanlıştı. 2002’de Pekin’de, Öcalan’ın F tipine gönderilmesini istemiştik. İsabetli olurdu. Ülkenin Genelkurmay’ı, Silivri gibi bir hapishanede komutanlarıyla beraber tutukluluk hali yaşarken, İmralı canisinin villa gibi özel şartlarla durumunu iyileştirmek cehalet değilse ihanettir. Hele hele İmralı dışında ofis tutmak, sekretarya vermek, görüşmelerini o sekretarya aracılığıyla mümkün kılmak, olacak şey değildir. Bunu Türk milleti de kabul etmez.

  ALTAN TAN

  (Bahçeli’nin Kobani olaylarındaki tavrını öven sözleri için) ‘MHP gibi davranılmış olsaydı bu kadar şey yaşanmazdı’ demek istiyor. Demek ki HDP’nin içerisinde en akil insan o.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir