Euro
10.1117
0.71%
Dolar
8.5262
0.61%
Altın
497.25
0.66%
Borsa
1.414
0.04%
Bitcoin
329.252
2.98%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Bakan Işık'tan yerli otomobil açıklaması

  Bakan Işık, yerli otomobil için çalışmaların devam ettiğini belirterek, "TÜBİTAK elektrikli otomobil noktasında çağrıya çıkmıştı. Bunun ikinci etap panel çalışmaları tamamlandı" dedi.
  • 09.03.2014 - 20:00
  Bakan Işık'tan yerli otomobil açıklaması

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,  Van Valisi Aydın Nezih Doğan ve bazı kurum amirleriyle birlikte Kurubaş mevkisinde yapımı devam eden Tekstil Kent Projesinin çalışmalarını inceledi.

  Bakan Işık tan yerli otomobil açıklaması #1

  Burada DAKA Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci ve diğer ilgililerden bilgiler alan Bakan Işık, Tekstil Kent Projesi'nin bölge açısından çok önemli olduğunu, bu nedenle de çok önemsediklerini kaydetti.

  "VAN KALKINMADA 6.BÖLGEDE YER ALIYOR"

  Işık, "Van'ımız kalkınmada 6. bölgede yer alıyor. Bunun çok ciddi avantajları var. Ciddi teşvik ve destekler veriyoruz. Arzu ediyoruz ki Vanlı müteşebbislerimiz, Vanlı olup da Türkiye'nin, hatta dünyanın neresinde olursa olsun üretim yapan sanayicimiz ve Vanlı olmayıp da burada üretim yapmak isteyen sanayicilerimiz buraya gelerek yatırım yapsın. Bölgede başka bir iklim var. Mart'ın ortasında da olsak baharı yaşıyoruz, baharın kalıcı olması Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli. Baharın kalıcı olması için bölgeye yapılan yatırım, bir taraftan da bizim devlet olarak yaptığımız yatırımlar ve özel sektör yatırımları bölgeyi kalkındıracak. Bakanlık olarak bu konuda gereken tüm desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz" dedi.

  YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİ

  Gazetecilerin, 'yerli otomobil üretimiyle ilgili son durum nedir?' sorusunu da cevaplayan Bakan Işık, "TÜBİTAK elektrikli otomobil noktasında çağrıya çıkmıştı. Bunun ikinci etap panel çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmalar son değerlendirme aşamasına geldi. Biz de ümit ediyoruz ki mart ayı sonunda çalışmanın sonucunu alalım ve netleştirelim. Bilindiği gibi burada 7 tane başvuru var. Bunlardan biri otobüs, bir iki tanesi ticari, birkaç tanesi de otomobil üzerine. Panelin sonunda, yurt içinden ve yurt dışından davet edilen, konusunda uzman üniversite hocalarından oluşan hakemler tarafından verilecek raporlar ve puanlamalar çok etkili olacak. O sonuçlar son değerlendirmeyle kamuoyuna açıklanacak" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir