Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.140
0.04%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Balyoz yakınlarından operasyon yorumu

  Balyoz yakınlarından operasyon yorumu

  Aralarında Cemaat'e yakın emniyet müdürlerinin de bulunduğu isimlere operasyon yapılmasının ardından gözler Balyoz, Ergenekon sanıklarına ve onların yakınlarına çevrildi.
  • 23.07.2014 - 09:47

  Balyoz yakınlarından operasyon yorumu #1

  İstanbul dün sabaha polislerin polislere karşı düzenlediği iki operasyonla uyandı. Bugün itibariyle gözaltına alınanların sayısı 109'u bulurken, gözaltına alınan isimlerin ifadeleri alınmaya devam ediyor. 

  CEMAAT MAĞDURLARI DA AÇIKLAMA YAPTI

  Cemaat'e yakınlığı ile bilinen ve Ergenekon ile Balyoz operasyonlarında yer alan polis müdürlerinin gözaltına alınmalarıyla ilgili olarak, aralarında Balyoz sanığı Dursun Çiçek'in kızı İrem Çiçek'in de bulunduğu bir grup sanık yakını da açıklama yaptı. 

  CANIMIZI ÇOK YAKTINIZ

  İşte operasyonla ilgili gözaltı tepkileri:

  - Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar: Çok canımızı yaktınız. Çok zulmettiniz. Umarım siz adil hukuktan mahrum kalmazsınız.

  - Ergin Saygun’un kızı Ece Saygun: Babamı gözaltına alan, sorgulayan ve sabah 5’te uyandırıp göğsüne yafta tutturup sabıka fotoğrafı çektiren Kazım Aksoy da gözaltında.

  MAŞAYI TUTAN ELLER ORTAYA ÇIKACAK

  - Dursun Çiçek’in kızı İrem Çiçek: Maşalar ve maşayı tutan eller ortaya çıkana kadar davaların peşini bırakmayacağız. Açılması muhtemel davalarda müdahil olacağız.

  İrem Çiçek haberleri

  - Avukat Celal Ülgen: Hukuksuzluğu bayrak edinenlere hukuk uygulansın diyebilirim.

  - Adnan Bulut: F tipi basın ‘kelepçe’ diye yaygara yapıyor. F tipi polis uçağın kapısında yüzlerce kişinin önünde kelepçe taktı bana. Nereye kaçacaktım?

  - Barış Pehlivan: Gözaltına alınan polisler çok kişinin hayatını çaldı. Dileğim, gerçek suçlarından adil yargılanmaları ve bize ettikleri zulmü görmemeleri.

  - Recep Yeter: Kimse evlerinden delil vs. çıkmasını beklemiyor. Delil üretme ustalarının delil yok etmedeki ustalığını da tahmin edebilirsiniz.

  - Şamil Tayyar: Kışın (17/25 Aralık) yediğin hurmalar yazın (22 Ağustos) seni tırmalar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir