Petrol
100.67
-2.04%
Euro
17.558
0.52%
Dolar
17.2292
1.51%
Altın
962.42
-0.04%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
350.417
2.80%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da konuştu

  Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da konuştu

  Başkanlık sistemine karşı önerilere açık olduklarını söyleyen Başbakan, kararı milletin vereceğini hatırlattı.
  • AA
  • 15.10.2016 - 14:05

  Başbakan Binali Yıldırım, Çamlıca Bağlantı Yolu'nda düzenlenen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, BDDK ve SPK hizmet binalarının temel atma töreninde konuştu.

  Başkanlık sisteminin gerekliliğini vurgulayan Başbakan Yıldırım, milletin vereceği karara saygı duyacaklarını söyledi.

  Başbakan Binali Yıldırım İstanbul da konuştu #1

  BAŞKA BİR MODEL ÖNERİYORSANIZ..

  Başbakan Binali Yıldırım, konuyla ilgili şunları söyledi; "Diğer partilere diyoruz ki gelin Meclis'ten bu anayasayı geçirelim, kararı millete bırakalım. Biz başkanlık diyoruz. Başkanlık Türkiye için gereklidir diyoruz. Başkanlıkta güçlü siyasi irade var. Başkanlıkta Türkiye'nin birliği, beraberliği, kardeşliği var. Siz başkanlık değil de başka bir model öneriyorsanız buyrun ikisini de soralım millete. Milletin verdiği kararın başımızın üstünde yeri var."

  Binali Yıldırım: Başka sistem getirin millete soralım VİDEO

  Başbakan Binali Yıldırım İstanbul da konuştu #2

  Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

  2002'den bu yana yaptıklarımızı anlatmaya lüzum yok. Sadece İstanbul... İstanbul-İzmir otoyolu. Osmangazi Köprüsü'nü açtık. Şimdi Bursa'dan İstanbul'a bir saatte geliyor insanlar. 2018'de İzmir'e gitmek isterseniz 2 saat 50 dakikada gideceksiniz. Siz sabah trafik olduğunda Ümraniye'den havalimanına 2 saatte gidebilir misiniz? Ama İzmir'e 2 saat 50 dakikada gideceksiniz.

  TWO MİNUTE ESPRİSİ

  Avrasya Tüneli de 20 Aralık'ta hizmete geçecek. Sarayburnu'ndan gireceksiniz Haydarpaşa'dan çıkacaksınız. 2 dakikada. Bir one minute var bir de two minute var.

  İstanbul yatırımcılar için en ideal yerdir. Onun için bu merkeze ihtiyaç var. Bunun kararını verdik. Bir iki sene içinde buralarda muazzam tesisler, binalar tamamlanacak. Burada sadece bugün temelini attığımız BDDK'nın SPK'nın yeri yok. Aynı zamanda başka kurumlar da var. Ben buradan çağrı yapıyorum. Bütün bankalarımız bir an önce burada temeli atsınlar. Finans merkezi demek hepsinin bir araya gelerek güçlerini birleştirmesi demek.

  Yıldırım: Avrasya Tüneli de 20 Aralık'ta hizmete geçecek VİDEO

  BAŞKANLIK SİSTEMİYLE İSTİKRAR SÜRECEK

  İstikrar sürecek Türkiye büyümeye devam edecek. Nasıl olacak? Başkanlıkla olacak. Biz diyoruz ki, millete hepinizin sözü var. Bizim de sözümüz var. Ne dedik? Hep seçimlerde yeni anayasayı yapacağız. Ve Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getireceğiz. İstikrarın kalıcı hale gelmesinin yolu başkanlıktan geçiyor. Bakın 7 Haziran'da neler yaşadık. Hükümet kurulabildi mi? Allah'tan millet tehlikeyi gördü ve hemen kararını değiştirdi.


   

     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir