Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.698
0.62%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Erdoğan doğacak torununun ismini açıkladı

  Erdoğan doğacak torununun ismini açıkladı

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İftarı'nda konuştu.
  • 11.11.2013 - 17:17

  Erdoğan doğacak torununun ismini açıkladı #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Uzlaşı ve Toplumsal Kalkınma Vakfı'nın ATO Kongre Merkezi'nde düzenelen, Muharrem İftarı sonrasında yaptığı konuşmada doğacak torununa vereceği ismi açıkladı.

  'TORUNUMUN İSMİ ALİ OLACAK'

  Başbakan Erdoğan konuşmasında,  'Kerbela’dan ve Hz. Hüseyin’in şahadetinden kimse tefrika çıkaramaz. H. Hüseyin hepimizin şehidi hepimizin kahramanıdır. Benim bir kayınbiraderim Hasan bir diğer kayınbiraderim Hüseyin. Şimdi bir torunum geliyor isminin bir tanesi Ali olacak.' ifadelerini kullandı.

  Erdoğan doğacak torununun ismini açıkladı - izle

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  'YENİ KERBELALAR YAŞAMAK İSTEMİYORUZ'

  Yeni Kerbelalar yaşamak istemiyoruz. Camilerde bombaların patlatıldığını duyduğumuzda elimiz ayağımız çözülüyor kollarımız yana düşüyor ve o zaman dertleniyoruz. Bunu yapanlar kendilerine ister Sunni ister Şii desin bu kabul edilemez.

  BİZE KANLA VERİLMİŞ KARDEŞLİK DERSİDİR

  Can kutsal ve azizdir. Kim bir cana kast ederse bütün canlara kast eder. Kerbela bizim için hepimiz için tarihimizdeki en acı ama en ibretlik derstir. Kerbela bir sebat dersidir. Zulme direniş dersidir. Bize kanla verilmiş birlik dersi kardeşlik dersidir. Bizi yakan bu ateşi hep birlikte söndürmek zorundayız.  Bütün İslam coğrafyasında sen ben davasını bir yana bırakmak durumundayız. Hacı Bektaş-ı Velinin şu sözlerine kulak vermek durumundayız:

  "Sevgi muhabbet kaynar, yanan ocağımızda,
  Bülbüller şevke gelir, gül açar bağımızda.
  Hırslar, kinler yok olur, aşkla meydanımızda,
  Aslanlarla ceylanlar, dosttur kucağımızda."

  AYRIŞTIRICI SİYASETİN DİLİYLE KONUŞMAYACAĞIZ

  Cumhuriyetimiz bir inancı, mezhebin üzerine inşa edilmiş değildir. Ortak değerler üzerine inşa edilmiştir. Ortak acımız Kerbela üzerinden bir ayrışma kabul edemeyiz. Aramıza bizden olmayanların girmesine müsaade etmeyeceğiz. Ayrıştırıcı siyasetin diliyle konuşmayacağız.'


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir