Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.390
0.20%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Başbakan Yıldırım'dan PKK silah bırakacak iddiasına yanıt

  Başbakan Yıldırım'dan PKK silah bırakacak iddiasına yanıt

  Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütünün silah bırakmak için görüşme talebinde bulunduğu iddiasına net yanıt verdi.
  • Ajanslar
  • 08.06.2016 - 23:31

  Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti Genel Merkezi'nde milletvekilleriyle iftar yemeğinde biraraya geldi. İftarın ardından milletvekillerine seslenen Yıldırım, dün İstanbul ve bugün Midyat'ta yaşanan saldırılarını değerlendirdi.

  "TERÖRİSTLE KONUŞACAK BİR ŞEY YOK"

  Başbakan Yıldırım, 'terörle mücadelenin ülkenin her yerinde vatandaşların can güvenliği sağlanıncaya kadar devam edeceğini' söyleyerek, "Terör örgütünün bugünlerde 'biz görüşebiliriz, silahları bırakabiliriz, konuşalım' gibi doğrudan, dolaylı haberleri geliyor. Onların uzantılarından bize böyle haberler geliyor. Konuşacak hiçbir şey yok. Konuşacağımız tek şey, bayrağımız." dedi.

  "TERÖRÜN KUTSALI YOK"

  "O bayrağın rengi şehitlerimizin kanıyla, hilali bağımsızlığımızın sembolü, yıldızı şehitlerimizin gökyüzünde parlayan yıldızıdır... " diyen Yıldırım, "Bunlar üzerinde konuşacaksanız buyurun konuşalım, yoksa memleketi, milleti terörle, korkuyla yıldırıcağınızı zannediyorsanız, kusura bakmayın asla başaramayacaksınız. Ramazan ayında yapılan bu saldırılar, alçak terör örgütlerinin hiçbir kutsal değer olmadığını gösteriyor. Bunların inandıkları, dayandıkları güç, içeride ve dışarıda bunların sırtını sıvazlayan güçlerdir. Günü gelince, onların sırtını sıvazlayanlara da bu millet hesabını soracaktır" diye konuştu.


  Görüş Bildir