Euro
11.0559
-0.1%
Dolar
9.5112
-0.26%
Altın
548.79
-0.21%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
563.905
-5.54%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  BDP kongresinde salona Öcalan posteri asıldı

  BDP kongresinde salona Öcalan posteri asıldı

  Saat 10.00'da başlayan BDP kongresinde, yüzlerini saklayan bir grup partili salona dev Öcalan posteri astı.
  • 14.10.2012 - 10:53

  BDP kongresinde salona Öcalan posteri asıldı #1

  Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Barış ve Demokrasi Partisi kongresinde yüzlerini saklayan bir grup salona Abdullah Öcalan posteri astı.

  190 DELEGE KATILIYOR

  Türkiye'nin değişik şehirlerinden kongre için Ankara'ya gelen partililer, polis arama noktalarından geçtikten sonra salona alınmaya başlandı. Saat 10.00'da başlayan kongreye bin 190 delege katılıyor. Kongrede Eşbaşkan, Parti Meclisi ve Disiplin Kurulu seçimi yapılacak.

  BDP kongresinde salona Öcalan posteri asıldı #2

  ÖCALAN LEHİNE SLOGANLAR ATILDI

  Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemi aldığı kongrede, teröristbaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı. Salonda bir grup, yüzlerini saklayarak Öcalan posteri açmaya çalıştı. Bu sırada kongrenin sunuculuğunu yapanlar anons yaptı. Salonda zaten büyük bir Öcalan posteri olduğu belirtildi ve başka postere gerek olmadığı ifade edildi. Bu sırada kongreye katılanlar ayağa kalkarak Öcalan lehine slogan attı.

  Kongrede ayrıca Uludere olayına ilişkin posterler de yer alıyor. Kürtçe ve Türkçe "Cezaevlerinde tecrit ve işkenceye hayır, Özerk Kürdistan Demokratik Türkiye, Demokratik Özerklik Statümüzdür reddedilemez, Barışın elçisi İmralı'da, Öcalan'a özgürlük, Direnerek özgürlüğe yürüyoruz" yazılı posterler asıldı.

  Kongrede asılıp asılmayacağı merak edilen Türk bayrağı, Öcalan posterinin karşısına asıldı.

  BDP kongresinde salona Öcalan posteri asıldı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir