Euro
11.1925
1.02%
Dolar
9.6182
1.24%
Altın
556.04
1.98%
Borsa
1.469
0.95%
Bitcoin
607.250
-0.45%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu yayınında 'beka' sorusu

  Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu yayınında 'beka' sorusu

  İsmail Küçükkaya Binali Yıldırım'a sordu: İki kampanya arasında ne fark var?
  • Haber Merkezi
  • 16.06.2019 - 21:51

  23 Haziran İBB Başkanlığı seçimi öncesinde Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım canlı yayına çıktı.

  "DEĞİŞİKLİKLER VAR KAMPANYANIZDA"

  İsmail Küçükkaya: "Şimdi tekrar seçime gidiyoruz. Bu seçimi biraz anlatmanızı isteyeceğim. Bu seçim neyin seçimi. Bu seçimin manası ne sizin açınızdan. İki kampanya yapmış oldunuz. Bir takım değişiklikler var kampanyanızda. Sayın Erdoğan geri planda kalmış görünüyor..."

  Binali Yıldırım: "Doğru 31 Mart’a takılmayalım. Bir kere Ekrem Bey şunu söyledi; 'Biz yeniden sayılmasına itiraz etmedik' dedi. Bu kocaman bir yalan. CHP’nin itirazı var. Ve beş dakikada alınan bir karar var. YSK da ret kararına uydu. 'Başlayan sayımlar varsa onlar devam etsin' dedi. Tamamı sayılsaydı sonuç değişecekti. Bizim istediğimiz, tamamı sayılsın bu seçim tekrarlanmasın. Maalesef bu konuda beklediğimiz anlayışı görmedik. Şimdi 23 Haziran'a gidiyoruz. Söylemlerimde hiçbir değişiklik yok. Baştan beri İstanbul’u konuşuyorum. Biz bir ittifak ile seçime giriyoruz. Cumhur İttifakı'nın adayı olarak ben Millet İttifakı'nın adayı olarak da Ekrem Bey giriyor. İki ittifakta partiler var."

  Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu yayınında 'beka' sorusu VİDEO

  Ekrem İmamoğlu: "Saat 9 gibi açıklama yaptığım doğrudur. Şunu söyledim; Açıklama yapmaya mecbur hissettik. 1,5 saat hukuksuz yayın yapmıştır TV kanalları. 'AA beni ilgilendirmez' diyor Sayın Yıldırım. Yalan ifade uydurma ifade hoş değil. Gerekçeye göre karar veriyor YSK. Sayımı yapanların hukuksuz olduğunu söylüyor. Sayımla ilgili hiçbir şey yok. 'Çaldılar' demiyor YSK. Soyadına göre seçmeni tanıklarını söylediler. Bunlara kimse inanmaz. Yenilenen seçim bir demokrasi süreci mücadelesidir. Ben seçilmiş belediye başkanıyım. Yenilenen seçim bir demokrasi mücadelesidir. 16 milyon insanın hakkını gasp edenlere karşı verilen bir demokrasi mücadelesidir. 'Beka sorunu var' diyenler. Bu süreçte hiç beka sorunu yok. Kul hakkı yenmiştir."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir