Petrol
76.5
0.00%
Euro
19.692
0.02%
Dolar
18.6443
0.03%
Altın
1.073
0.15%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.120
1.94%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C
  Binali Yıldırım terör saldırılarının sorumlusu PKK dedi

  Binali Yıldırım terör saldırılarının sorumlusu PKK dedi

  Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul ve Midyat'ta yapılan saldırılar hakkında açıklamalarda bulundu.
  • Ajanslar
  • 08.06.2016 - 15:17

  Binali Yıldırım terör saldırılarının sorumlusu PKK dedi #1

  Başbakan Binali Yıldırım, dün Vezneciler saldırısında yaralanan vatandaşları tedavi gördükleri Haseki Hastanesi’nde ziyaret etti. Burada terör saldırılarına değinen Yıldırım "Bu eylemleri yapan katil PKK örgütüdür" açıklamasında bulundu.

  "SALDIRILARI YAPAN KATİL PKK"

  "Bu eylemleri yapan katil PKK örgütüdür. Bu bizi şaşırtmadı.Terörle mücadele kararlılık gerektiren bir şeydir. Önümüzde arkamızda insan kılığında bu katiller var. Vatandaşlarımıza zarar vermemek adına güvenlik güçlerimiz çok yoğun çalışıyor."

  Binali Yıldırım terör saldırılarının sorumlusu PKK dedi VİDEO

  "TÜRK MİLLETİ BİR VE BERABERDİR"

  Birlik ve beraberlik mesajı veren Yıldırım, "Milletim şunu bilsin ki ne yaparsa yapsın ister şehirlerimizde alçakça canlı bombalı intihar saldırıları, hangi yöntemi kullanırsa kullansınlar, Türkiye güçlüdür Türk milleti bir ve beraberdir. Asla ne milletimizi yıldırabilirler ne de bu büyük devleti bu onurlu mücadeleden. Bu istikbal ve istiklal mücadelesinden geri döndürebilirler" ifadelerini kullandı.

  "GECE GÜNDÜZ BU MÜCADELE DEVAM EDECEK"

  Başbakan sözlerinin devamında şunları söyledi;

  "Nerede olursa olsun ister şehirde ister kırsalda terörü Türkiye gündeminden çıkması için canla başla askerimizi polisimiz korucumuz hatta vatandaşımızı canla başka gece gündüz bu mücadeleyi yapacağız.

  Sadece terör örgütlerine değil içeriden dışarıdan onların sırtlarını sıvazlayan tüm unsurlara gereken her şeyi yapacağız."

  "İNSAN KILIĞINDA KATİLLER"

  Midyat’ta bir bombalı saldırı gerçekleşti. Allah’tan alınan tedbirler sayesinde, bariyerler sayesinde çok çok büyük patlayıcı olmasına rağmen, tabi yaralılar oldu 30 civarında maalesef şu ana kadar teyit edilen şekliyle 1 polis 2 vatandaş olmak üzere 3 kaybımız var.

  Bu eylemleri yapan katil PKK örgütüdür. Bu bizi şaşırtmadı.Terörle mücadele kararlılık gerektiren bir şeydir.

  Önümüzde arkamızda insan kılığında bu katiller var. Vatandaşlarımıza zarar vermemek adına güvenlik güçlerimiz çok yoğun çalışıyor."


  Görüş Bildir