Euro
15.3650
0.80%
Dolar
13.5055
0.60%
Altın
799.2690
0.44%
Borsa
2,055.26
0.65%
Bitcoin
571.799
0.64%
4ºC
İstanbul
Güneşli 4 C

  Bursa'da MHP'li vekilden dayak iddiası

  Bursa’da MHP'li bir kişi, MHP'li vekilden dayak yediğini iddia etti.
  • Ajanslar
  • 29.06.2015 - 14:02
  Bursa'da MHP'li vekilden dayak iddiası

  vekil

  Olayın 24 Haziran günü, merkez Nilüfer ilçesi Üçevler Mevkii’ndeki bir çay bahçesinde meydana geldiğini iddia eden Beytullah Maviçiçek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede olayı anlattı. Kendisinin ülkücü görüşü benimseyen bir kişi olduğunu belirten Maviçiçek, 7 Haziran'da yapılan seçim öncesi sosyal paylaşım sitesinden MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ı birkaç kez eleştirdiğini açıkladı. Olay günü çay bahçesinde otururken, MHP'de geçmiş dönemde il başkanlığı yapan ve 7 Haziran tarihindeki genel seçimlerde partisinden 3'üncü sıra milletvekili seçilen Tevfik Topçu’nun da kızı ve bir başka kadınla geldiğini, yanlarından geçip bir masada oturduklarını kaydeden Maviçiçek, şunları söyledi:

  'ARABAMA BİNİP UZAKLAŞTIM'

  "Bir dakika sonra kendisi masamıza geldi. Ben de ayağa kalkarak milletvekili seçildiği için elimi uzattım ve 'başkanım hayırlı olsun' dedim. Kendisi o esnada bana, İsmet Büyükataman'ı kastederek, 'Başkanım aleyhinde nasıl konuşursun lan!' diyerek bir yumruk ve kafa vurdu. Hemen yanımızdakiler bizi ayırdı. Ben de olayın büyümesini istemediğim için arabama binip uzaklaştım."

  Maviçiçek dilekçesinde, Topçu’nun bu saldırının ardından kendisine sosyal medyadan tehdit ve hakaret içeren mesajlar gönderdiğini de öne sürerek, can güvenliğinin olmadığını kaydetti. Tevfik Topçu ise Maviçiçek’in iddialarıyla ilgili sorusu üzerine, "Bu iddialar doğru değil. Beni ilgilendiren bir durum değil" dedi.


  Görüş Bildir