Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Çetin Doğan’a Kur’an'a hakaretten suç duyurusu

  Diyarbakırlı bir avukat, emekli orgeneral Çetin Doğan’ın Silivri Cezaevi çıkışında yaptığı açıklamanın ardından Kur’an-ı Kerim’e hakaret gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
  • 25.06.2014 - 09:55
  Çetin Doğan’a Kur’an'a hakaretten suç duyurusu

  Çetin Doğan’a Kur’an'a hakaretten suç duyurusu #1

  Yaklaşık 5 gün önce tahliye olan Balyoz Davası tutuklusu emekli orgeneral Çetin Doğan’ın Kur’an-ı Kerim hakkında yaptığı “7. yüzyılda Arapları geliştirmek için yapılan yasaların bugün ebedi ve ezeli olarak kalmasına imkan yoktur” açıklamasına Diyarbakırlı avukat Ercan Ezgin suç duyurusunda bulundu.

  ''BU TÜR ZİHNİYETLER HALA ESKİ TÜRKİYE VARMIŞ GİBİ HAREKET EDİYOR''

  Ezgin, emekli orgeneral Çetin Doğan’ın Silivri Cezaevi’nden tahliye olur olmaz Kur’an-ı Kerim hakkında sarfettiği küçük düşürücü, tahkir edici sözlerin toplumda büyük bir infial uyandırdığını söyledi. Doğan’ın sözlerinin kesinlikle ne laiklikle ne din ve vicdan hürriyeti ile ne ulusal ve uluslararası yasaların koruduğu insan hakları ile bağdaşmadığını kaydeden Ezgin, bu tür zihniyetlerin, hala eski Türkiye varmış gibi hareket ettiklerini dile getirdi.

  ''YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMESİ İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM''

  Ezgin, “İnanmayabilir, benimsemeyebilir kendisi başka bir dine de mensup olabilir ancak benim ve benim gibi milyarlarca insanın inandığı, benimsediği ve dünya var oldukça, var olacağına inandığımız Kur’an-ı Kerim ve ayetlerimiz hakkında böyle bir yorum yapması, toplumda büyük bir infial uyandırmıştır, bizi de ciddi şekilde yaralamıştır. Bugün kendisi hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na bin insan, bir avukat ve bir Müslüman olarak suç duyurusunda bulundum. Kendisinin bu yaptığı cümleler, bu sözler ve yorumları ile beraber yargı önünde hesap görmesi ve bunu gören diğer insanların da bundan cesaret alıp dinimize Kur’an’ı Kerim’e milli ve dini değerlerimize hakaret etmesinin önüne geçmek için bu suç duyurusunda bulundum” dedi.

  ÇETİN DOĞAN KİMDİR?

  Görüş Bildir