Euro
10.0574
0.62%
Dolar
8.3278
0.17%
Altın
480.25
0.54%
Borsa
1.431
0.76%
Bitcoin
477.611
3.17%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  CHP’li vekillere HDP grubuna katılın çağrısı

  Dokunulmazlıkların kaldırılmasının CHP içinde bölünmeye neden olacağını belirten HDP grup Başkan Vekili İdris Buluken "HDP'ye gelin" dedi.
  • İHA
  • 22.05.2016 - 17:07
  CHP’li vekillere HDP grubuna katılın çağrısı

  Bugün saat 12.30 sularında HDP Grup Başkan Vekili İdris Buluken öncülüğündeki HDP milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Leyle Güven, Hatip Dicle, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Siirt Milletvekili Besime Konca’nın da bulunduğu bir grup, HDP il binası önüne yürüdü.

  Grup daha sonra belediye önüne geçerek burada basın açıklaması yaptı.

  CHP’li vekillere HDP grubuna katılın çağrısı #1

  ERTUĞRUL KÜRKÇÜ MEYDAN OKUDU

  HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü gruba yaptığı konuşmada; size sırtını dayayan milletvekillerinin dünyanın tüm güçlerine meydan okuyabileceğini belirterek, "Biz de meydan okuyoruz" dedi.

  CHP’li vekillere HDP grubuna katılın çağrısı VİDEO

  CHP MİLLETVEKİLLERİNE HDP’YE KATILIN ÇAĞRISI

  Dokunulmazlıkların kaldırılmasının CHP içinde bölünmeye neden olacağını belirten HDP grup Başkan Vekili İdris Buluken ise CHP’li milletvekillerine HDP’ye katılın çağrısında bulundu.

  Bir grup CHP’linin konuyu anayasa mahkemesine taşıyacağını aktaran Buluken, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bunları diyor; ben imza atmanıza izin vermeyeceğim. Ya HDP’ye gidersiniz ya istifa edersiniz. Ben Siirt’te bu vicdani rahatsızlığı duyan bu suça ortak olmak istemeyen milletvekillerine, CHP’deki sol, sosyal demokrat Kürt, Alevi milletvekillerine sesleniyorum; CHP başından beri darbenin ve savaşın tüm suçlarına ortak olmuştur. Artık daha fazla orada yol yürüyeceğiniz zemin kalmamıştır. Eğer siz bundan rahatsızsanız pazartesi günü imzalarınızla birlikte yüreğinizi alır HDP grubuna gelebilirsiniz" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir