Dolar
6.7624
-0.6887%
Euro
7.4086
-0.2181%
Altın
1726.51
-0.1347%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
375.296
-0.8504%
Bitcoin
60163.95
-1.7345%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C
  CHP'liler Büyükçekmece Belediyesi'ni protesto etti

  CHP'liler Büyükçekmece Belediyesi'ni protesto etti

  CHP'li Büyükçekmece Belediyesi, bazı ağaçları kestiği ve alana rezidans yapacağı iddiaları üzerine CHP'liler tarafından protesto edildi.
  • Ajanslar
  • 05.10.2015 - 10:13

  CHP'liler Büyükçekmece Belediyesi'ni protesto etti

  Büyükçekmece Belediyesi'nin Albatros mevkiindeki bazı ağaçları kestiğini iddia eden bir grup protesto gösterisi yaptı, kesilen ağaçların yerine yenilerini dikmek isteyen grupla polis ve zabıta arasında arbede yaşandı.

  OTEL VE REZİDANS İDDİASI

  Ağaçların kesildiği alana otel ve rezidans yapılacağını iddia eden yaklaşık 100 kişilik protestocu grup öğlen saatlerinde Albatros Mevkii'ndeki 27 dönümlük belediyeye ait alanın önünde toplandı. Eylemciler bir süre horon tepip sloganlar attı.

  CHP'Lİ VEKİLLER DE ORADAYDI

  Eyleme CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker ile CHP Milletvekili adayı Melda Onur da destek verdi. Yaklaşık 100 kişilik grup "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Albatros yeşildir yeşil kalacak" sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

  CHP'liler Büyükçekmece Belediyesi'ni protesto etti VİDEO

  CHP'Lİ BELEDİYENİN ZABITALARI SALDIRDI

  Grubun önü CHP'li belediyenin zabıtaları tarafından kesildi. Eylemcilerin alana girmesine izin verilmedi. Kısa süren beklemenin ardından eylemciler tekrar alana girmeye çalıştı. Bunun üzerine eylemcilerle zabıta arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında arada kalan bazı göstericiler zor anlar yaşadı. Kısa süreli müdahalenin ardından eylemciler geri çekildi.

  GENEL BAŞKAN KONUNUN TAKİPÇİSİ

  CHP'li vekil Ali Şeker, konunun takipçisi olacaklarını belirterek "Partimiz de takip ediyor. Gereken mücadele istekleriniz konusunda katkı sunacağız. Kimsenin başına birşey gelmesin. Kimsenin canı yanmasın. Genel başkanımız da bu konunun takipçisi" diye konuştu.

  "BİLİYORSUNUZ BİZİM BELEDİYE"

  CHP milletvekili adayı Melda Onur ise "Biliyorsunuz bizim belediye. Bu konuyla ilgili arkadaşlarla görüştüm. Bir rapor da yazıyorum. Ama kısaca belediye özel arazisine istediği şeyi yapar mı? Hayır belediye müteahhit değil" şeklinde konuştu.

  Görüş Bildir