Euro
15.2841
-0.02%
Dolar
13.5962
0.05%
Altın
793.9880
-0.08%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
497.137
-2.59%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  CHP'nin gazetesi Yurt'ta grev var

  CHP'nin gazetesi Yurt'ta grev var

  Aylardır maaş alamayan Yurt gazetesi çalışanları bugün iş durdurdu.
  • 29.06.2015 - 16:20

  CHP nin gazetesi Yurt ta grev var #1

  CHP eski Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu Yurt gazetesinde sular durulmuyor. Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak'ın ardından göreve başlayan Merdan Yanardağ'ın çabaları da Yurt gazetesini mali krizden çıkaramadı.

  AYLARDIR MAAŞ YOK

  Göreve geldikten sonra personelin birikmiş 4 aylık maaşını 5 Mayıs'ta ödemeyi taahhüt eden Yanardağ da sözünü tutamadı. Sendikayla masaya oturan ve ödeme için haziran ayına gün veren Merdan Yanardağ, yine maaşları ödetemeyince gazete çalışanları bugün grev kararı aldı.

  "EYLÜLDEN ÖNCE ÖDEME YAPAMAYIZ"

  Sendikayla toplantı yapan Merdan Yanardağ'ın, toplu iş sözleşmesini imzalayacaklarını ancak maaşların eylül ayından önce ödenemeyeceğini söylediği öğrenildi. Çıkmaza giren görüşmeler sürüyor. Personel ise kapalı kapılar ardından gelecek iyi haberi bekliyor.

  YURT GAZETESİ'NDEN AÇIKLAMA

  Konuyla ilgili Yurt Gazetesi Yayın Yönetimi'nden bir açıklama yayınlandı:

  "Gazeteniz YURT, yaşanan mali sorunlar (personel, kağıt ve matbaa borçları) nedeniyle yarın sizlerle buluşamayacak. Yayınımıza bir gün ara veriyoruz. YURT 1 Temmuz'dan itibaren yeniden bayiilerde olacak.

  Bugüne kadar bizlerle dayanışma içinde olan siz değerli okurlarımızın kısa sürecek (1 gün) bu ayrılığı hoşgörüyle karşılayacağınızı umuyoruz.

  Yurt varsa umut da var.

  Saygılarımızla."


  Görüş Bildir