Petrol
83.4
0.65%
Euro
17.8201
0.48%
Dolar
18.4573
-0.10%
Altın
968.52
0.57%
Borsa
326
0.00%
Bitcoin
370.704
5.94%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya'da

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya'da

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Gümülcine'ye geldi.
  • AA
  • 08.12.2017 - 13:36

  Yunanistan'ın başkenti Atina'daki resmi temaslarını tamamlayan ve özel uçak "TUR" ile Dedeağaç Havaalanı'na gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrungalos ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yannis Amanitidis tarafından karşılandı.

  Erdoğan, daha sonra karayoluyla Gümülcine'ye geçti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya da #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Gümülcine'ye geldi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya'da VİDEO

  COŞKUYLA KARŞILANDI

  Erdoğan ve beraberindekiler Kırmahalle Camii’ni ziyaret etti. Erdoğan burada coşkuyla karşılandı ve "Dik dur eğilme bu millet seninle." sloganları atıldı.

  Kırmahalle Camii'ne gelen Erdoğan’ı Gümülcüne seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskece seçilmiş müftüsü Ahmet Mete, Türk azınlık kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar karşıladı. Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan camiye geldiğinde tekbir getirdi.

  Cuma namazının ardından Türk Cumhurbaşkanı Celal Bayar azınlık lisesini ziyaret edecek ve Chris&Eve oteline geçerek onuruna verilen yemeğe katılacak.

  Erdoğan Batı Trakya'daki Gümülcine Kırmahalle Camii'nde VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya da #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya da #3

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya da #4

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya da #5

  GÜMÜLCİNE İLÇESİ

  Yunanistan'da Batı Trakya bölgesinde bulunan Rodopi ilinin Gümülcine ilçesi önemli miktarda bir Türk nüfusun yaşadığı bir şehir.

  Erdoğan Batı Trakya'da ayrımcılık olduğunu, oradaki halka gerekli destek verilmediğini düşündüğünü ve bu sebeple gezisinde Batı Trakya’ya da yer vermekten mutluluk duyduğunu söylemişti. Önceki gün yaşanan Lozan atışmalarından sonra iki ülke arasındaki gerginlik basının ilgi odağı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya da #6

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya da #7

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya da #8


  Görüş Bildir