Dolar
7.6235
-1.005%
Euro
8.9014
-0.8322%
Altın
1865.18
0.0928%
Borsa
1119.56
1.5335%
G. Altın
456.898
-1.0261%
Bitcoin
81129.95
2.8393%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingte halka hitap etti.
  • Ajanslar
  • 28.08.2016 - 15:38

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenecek, "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi"ne katılmak üzere Gaziantep'e geldi.

  "ONLAR KAÇACAK BİZ KOVALAYACAĞIZ"

  Cerablus'un sahiplerinin Cerablus'a yerleşmeye başladığını ve Türkiye'den de Cerablus'a dönmek isteyenlere her türlü yardımın yapılacağını kaydeden Erdoğan, "Teröristler düne kadar Karkamış'ı taciz ediyordu. Bir sabır, iki sabır artık yetti dedik. Gereği yapılacak dedik. Şimdi ordumuz onları kovalıyor. Şimdi kaçıyorlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Bu devlet hiçbir şehidinin, gazisinin kanını yerde bırakmadı, bırakmayacak" dedi.

  "DAEŞ'İN PKK'NIN KÖKÜNÜ KAZIYANA KADAR DEVAM"

  Gaziantep'teki 54 kişinin yaşamını yitirdiği DAEŞ'in alçak saldırısı ile ilgili mesajlar veren Erdoğan, "Onların da inlerine gireceğiz" dedi.

  Erdoğan, "DAEŞ'in Suriye ve Irak'tan temizlenmesi için yürütülen mücadeleye her türlü katkıyı vereceğiz. PYD denilen bölücü örgütünün Suriye kolu hususunda da aynı kararlılığa sahibiz. Bu terör örgütünün de kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz." diye seslendi.

  Erdoğan: DAEŞ'in de inlerine gireceğiz İZLE

  Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

  "Masum insanları katledecek kadar gözü dönen bu insanlar, mutlaka akıttıkları kanda boğulacaktır.

  MİLLETİM İDAM İSTİYOR

  Milletim idam istiyor. Kararı verecek olan yer TBMM'dir. Sizin talebinizi kendilerine ilettim. Kararı vermeliler. Ben onaylarım. Kara Avrupa hariç dünyanın büyük çoğunluğunda idam var.

  TÜRKİYE TERÖR ÖRGÜTÜNE TESLİM OLMADI

  Türkiye terör örgütlerine teslim olmadı, olmayacaktır. Saldırı ile tahrik edebileceklerini sananlar hüsrana uğradılar. Türkiye artık bu oyunlara gelmiyor. Bu millet zaten gaziydi, biz kimseye boyun eğmeyeceğiz.

  DÖKÜLEN HER DAMLA KANIN HESABINI SORARIZ

  Gaziantepli yeri geldiğinde mavzeriyle mücadele etmesini bilir. Öleni geri getiremeyiz ama dökülen her damla kanın hesabını sorarız.

  ONLAR KAÇACAK, BİZ KOVALAYACAĞIZ

  Gaziantepli yeri geldiğinde mavzeriyle, yeri geldiği zaman yumruğuyla yeri geldiği zaman yüreğiyle mücadele etmesini bilirdi. Teröristler düne kadar Karkamış'ı taciz ediyordu. Şimdi ordumuz onları kovalıyor. Şimdi kaçıyorlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Bu devlet hiçbir şehidinin, gazisinin kanını yerde bırakmadı, bırakmayacak.

  FETÖ'NÜN PKK VE DAİŞ'TEN NE FARKI VAR?

  Terör örgütlerinin isimleri farklı da olsa aynı amaca hizmet eden yapılar olduklarını biliyoruz. PKK ile DAİŞ arasında ne fark var? 241 insanımızı şehit eden FETÖ'nün PKK ve DAİŞ'ten ne farkı var? Eskiden bir ASALA vardı, diplomatlarımızı katlederdi. Bunların diğerlerinden bir farkı yok. Bu millet üzerine gelen tank da olsa, kurşun da olsa, korkmadığını göstermiştir. Gerek PKK saldırılarında, gerek DAİŞ eylemlerinde gerek 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlerin yakınları ile görüşme imkanım oldu. Hepsinin vakur duruşlarına şahit oldum.Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep te #1

  BU MİLLETİN ELİ ÖPÜLÜR, ALNI ÖPÜLÜR

  Bu milletin eli öpülür. Bu milletin alnı öpülür. Çünkü bu milet kendilerine haydi meydanlara, ölesiye dediğimizde Allah milletimizden razı olsun hep birlikte meydanlara, havalimanlarına yürüdüler. Böyle bir millet arkamızda olduktan sonra... Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışını yaptık, bu milletle bunları yaparız.

  TAMAMEN TEMİZLENECEĞİ GÜNLER YAKINDIR

  Silahlı kuvvetlerimizden temizlenecek. Daha da temizlenecek. Polisimizden de temizlenecek. Bütün dünya ile konuşuyoruz, 'Ya o, ya biz' diyoruz. Bunlar rabbimizi istismar ediyorlar, bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu terör örgütlerinin tamamen biteceği günler yakındır. İnancı uğrunda, bayrağı, ezanı uğrunda ölmek bu millet için şereflerin en büyüğüdür. Bu millet bir ölürse bin dirilen bir millettir.

  HEPSİNİN ARKASINDA AYNI SURAT VAR

  Bugün dünyanın en kanlı terör örgütlerinin aynı coğrafyada görülmesi tesadüf değildir. Birbirlerinin değil, sadece masum insanların kanını döküyor. Bırakın bu maskeleri biz hepsinin arkasında aynı surat olduğunu biliyoruz. Bu kadar zulüm dünyaya ağır gelir. Diyorum ki, zalimler için yaşasın cehennem. Her türlü zorluğa dayanırız ama çok iyi biliyoruz ki, özellikle bu bölgede kana ateşe boğanlar bu ateş kendilerine değdiklerinde aynı dayanıklılığı gösteremezler. O yüzden diyoruz ki dünyayı bu terör belasından kurtaralım. Arzumuz daima barıştan, huzurdan yanayız. Sınırlarımız içinde ve yakınında hiçbir terör örgütünün faaliyetine müsamahamız yok. DAİŞ'in Suriye ve Irak'tam temizlenmesi için yürütülen operasyonlara destek vereceğiz. Cerablus'ta bu yüzden varız. PYD için aynı kararlılığa sahibiz. 15 Temmuz'da FETÖ'ya yol vermeyen bu milletin kararlılığı da gücü de artmıştır.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep te #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep te #3

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Valiliği'ni ziyaret etti VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep te #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir