Petrol
110.82
0.04%
Euro
17.3111
1.61%
Dolar
16.1346
1.31%
Altın
965.19
1.73%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
477.557
-0.65%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat'ta konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat'ta toplu açılış töreninde konuştu.
  • 25.03.2016 - 15:44
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat'ta konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat ta konuştu #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat'a 2 milyon yolcu kapasiteli bir havaalanı ile hızlı tren projesinin müjdelerini verdi. Yozgat, Sorgun Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

  TERÖRLE MÜCADELE

  "Kınalı Hasan 100 yıl öncesinin o puslu günlerinde anaların vatanları uğruna hayatını feda etsin diye gönderdikleri yüzbinlerce insanlarımızdan biridir. Bugün de hamd olsun Kınalı Hasanlar eksik olmuyor. Temmuz ayından beri terör eylemlerinde 7'si polis 3'ü asker olmak üzere 10 evladını toprağa verdi. Cuma namazını Sorgun'da yeni camide kılmak arzusundayım. Ancak dün bir evladımızı Şırnak'ta şehit verdik. Şehidimizin cenazesini kılmak, ailesinin yanında olmak istedik. Tüm şehitlerimizin ailelerine, milletimize başsağlığı diliyorum. Ülke genelinde verdiğimiz şehit sayısı 300'ü geçti. Teröristlerin yurt içinde ve yurt dışında verdiği kayıplar bunun en az 10 katı. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Her birinin acısını yüreğimizde hissetmekten kendimizi geri alamıyoruz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat ta konuştu #2

  YOZGAT'A HAVAALANI VE HIZLI TREN MÜJDESİ

  Yozgat'a giderken eli boş gitmek olmaz. Hem toplu açılış yapalım, hem de yeni müjdeleri duyuralım istedik. Toplam yatırım tutarı 321 trilyon lira olan 74 projenin resmi açılışını gerçekleştriyoruz. Eskiden yatırım da devletten beklenirdi. Devlet temel hizmetleri getirmekle mükelleftir. Yozgatlı kardeşlerimin havalimanı taleplerine kayıtsız kalmadık. Nihayi aşamaya getirdik. Yozgat Havalimanımızın hayırlı olmasını diliyorum. 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanı inşa edilecek. Bir diğer müjdemiz de hızlı tren. Çalışmalar hızla sürüyor 2018 yılında buradaki istasyondan hızlı trene binecek. Bu hizmetler göçün önüne geçmek için yeterli değil. Vatandaşlarımıza doğdukları yerlerde hayatlarını sürdürebilecekleri iş ve aş imkanlarını yaratmak zorundayız. Altyapı ile mağduriyetleri büyük ölçüde giderdik. Şimdi istihdam bakımından Yozgat'ı cazip bir şehir haline getirme derdindeyiz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat ta konuştu #3

  BRÜKSEL SALDIRILARI

  Biz damdan düştük, biz bedel ödedik. Bunlar terör örgütü mensuplarına çadır kurduruyorlar. Çadırda da paçavralarını dalgalandırıyorlar. 2 gün sonra bak ne oldu? Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Yazık oldu o insanlara. Biz yakaladık, gönderdik, beyfendiler teröristi serbest bıraktılar. Hadi bakalım. Şimdi verin hesabını. Terör tüm dünyanın sorunudur. İnşallah anlayacaklar. Yozgat'ı anlamayan bizi anlamaz, bizi anlamayan da Yozgat'ı anlamaz."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat ta konuştu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir