Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.483
3.72%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Doğu Karadeniz'de -10 derecede terör operasyonu

  Doğu Karadeniz'de -10 derecede terör operasyonu

  Terör örgütü PKK’nın Doğu Karadeniz’de kış yapılanmasını önlemek ve yayla evlerini kontrol için Mehmetçik, -10 derecede Doğu Karadeniz yaylalarında ve dağlarında operasyonlarını sürdürüyor.
  • İHA
  • 11.01.2019 - 11:36
  • Güncelleme : 11.01.2019 - 11:36

  Bölgede kaldıkları tahmin edilen terör örgütünün Karadeniz açılım grubu üyelerinden ‘Kawa ve Aras” kod adlı iki teröristin, iletişiminin tamamen koptuğu, uzun zamandır buluşmaya çalıştıkları fakat bölgedeki yoğun operasyonlardan dolayı birbirlerini kaybettikleri öğrenildi.

  -10 DERECEDE İKİ TERÖRİSTİN PEŞİNDE

  Asker ise -10 derecede, zorlu doğa şartlarında iki teröristin peşinde. Yer yer 1 metreyi aşan karlı dağlarda, beyaz örtüye kamufle olarak hareket eden Mehmetçik adeta kuş uçurtmuyor.

  Doğu Karadeniz de -10 derecede terör operasyonu #1

  Doğu Karadeniz'de -10 derecede terör operasyonu ViDEO

  TERÖR ÖRGÜTÜNE BÜYÜK DARBE VURULDU

  30 yıldır bölgede etkili olmaya çalışan örgüte, en büyük darbe son 2 yılda vuruldu. Doğu Karadeniz’e ilk olarak 10 örgüt üyesi ile giren terör örgütü, bölgedeki sol örgütlerin de yardımı ile yapılanma sağladı.

  PKK ve bölgede bulunan yasa dışı sol örgütler arasında yapılan anlaşma ile ‘Karadeniz açılım grubu’ oluşturulduğu, dönemin istihbarat raporlarına da yansımıştı.

  Doğu Karadeniz de -10 derecede terör operasyonu #2

  TERÖRİSTLER KARADENİZ'DE DESTEK GÖREMEDİLER

  Doğu, Güneydoğu ve sınır ötesinde örgüte vurulan darbelerle güç ve moral kaybeden örgütü üyelerine "Biz her yerdeyiz" demek için Karadeniz’e girmeye ve yapılanmaya çalıştıkları belirlenen örgüt bölgede beklediği desteği göremeyince 10 olan militan sayısı 22’ye çıkarttığı belirlendi.

  Doğu Karadeniz de -10 derecede terör operasyonu #3

  TEKER TEKER ÖLDÜRÜLDÜLER

  Kış aylarında Tunceli kırsalındaki kamplarda geçiren örgüt, yaz dönemlerinde ise yaya olarak Karadeniz’e girip eylem faaliyetleri gerçekleştirdi. Bir süre eylemsizlik kararının alınmasının ardından son 5 yılda bölgede yeniden eylemlerine başlayan örgüte karşı yapılan operasyonlarda birçok terörist etkisiz hale getirildi.

  Bu PKK’lıların içerisinde ise en dikkat çekenler ise örgütün sözde üst düzey yöneticisi ve Karadeniz bölge sorumlusu olan Mehmet Yakışır ile sözde bölge komutanı Barış Öner öldürülmesi oldu.

  Doğu Karadeniz de -10 derecede terör operasyonu #4

  OPERASYON SÜRÜYOR

  Geçtiğimiz yıl elebaşlarının öldürülmesiyle, adeta bölgede dağılan örgütten ise geri sadece iki PKK’lı kaldı. Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekat ve Komando timleri, iki teröristi etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor.

  Doğu Karadeniz de -10 derecede terör operasyonu #5

  Doğu Karadeniz de -10 derecede terör operasyonu #6

  Doğu Karadeniz de -10 derecede terör operasyonu #7

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir