Euro
10.0461
0.1%
Dolar
8.4503
0.14%
Altın
491.39
-0.17%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
340.620
-1.91%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Emrullah İşler en kısa bakanlık yapan isim oldu İZLE

  Emrullah İşler en kısa bakanlık yapan isim oldu İZLE

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Davutoğlu'nun kurduğu yeni kabinede yer almadı..
  • 29.08.2014 - 13:26

  Emrullah İşler en kısa bakanlık yapan isim oldu İZLE #1

  ENSONHABER.com / DETAY HABER Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki görüşmeden sonra yeni kurulan kabine açıklandı.

  KABİNE DIŞINDA KALAN 3 BAKAN

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Emrullah İşler, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Davutoğlu kabinesinin dışında kaldı.

  KOLTUĞUNU NEDEN KAYBETTİ

  Daha önce Erdoğan'ın danışmanlığını yapan, daha sonra bakan olan ve paralel yapı ile ilgili sert açıklamalarıyla gündeme gelen İşler'in neden görevden alındığı merak konusu oldu. Öte yandan Yurtdışı Türkler'den sorumlu olarak görev yapan İşler'in cumhurbaşkanı seçiminde 2 milyon 700 bin seçmenin sadece yüzde 10'unun sandığa gitmesinden dolayı sorumlu tutulmuş olabileceği konuşuluyor.

  Emrullah İşler kimdir

  Emrullah İşler en kısa bakanlık yapan isim oldu İZLE

  EN KISA SÜRE BAKANLIK YAPAN İSİM

  Bu isimlerden en dikkat çekici olanı ise Emrullah İşler oldu.

  Dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in, yerel seçimler nedeniyle istifa etmesinin ardından Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ getirilmişti. Bekir Bozdağ'dan boşalan Başbakan Yardımcılığı görevine ise Emrullah İşler gelmişti.

  Emrullah İşler 25 Aralık 2013'te girdiği kabineden 29 Ağustos 2014'te ayrılarak "En kısa süre bakanlık yapan isim" olarak dikkat çekti.

  Emrullah İşler en kısa bakanlık yapan isim oldu İZLE #2

  EN KISA BAKANLIK YAPAN İSİM İDRİS NAİM ŞAHİN'Dİ

  Emrullah İşler'den önce en kısa süre bakanlık yapan kişi İdris Naim Şahin'di. Gaflarıyla ünlü Bakan Şahin 6 Temmuz 2011'de bakanlık koltuğuna oturmuş 1.5 yıl sonra ise yeni kabinede yer verilmemesi üzerine Muammer Güler'e görevini devretmek zorunda kalmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir