Petrol
93.77
0.13%
Euro
18.2855
0.05%
Dolar
17.9543
0.04%
Altın
1.018
0.13%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
424.728
-2.58%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Erdoğan: 17 Aralık bal gibi darbe girişimidir

  Erdoğan: 17 Aralık bal gibi darbe girişimidir

  Başbakan Erdoğan, Hukukçular Derneği sertifika dağıtım töreninde önemli açıklamalarda bulundu.
  • 11.04.2014 - 20:53

  Başbakan Erdoğan, Avukatlar haftası kapsamında Hukukçular Derneği sertifika dağıtım töreninde konuştu. Başbakan Mısır'daki idam kararlarıyla ilgili "Mısır'da yerel mahkemenin verdiği kararın uygulanmayacağını, hukuk tarihine geçecek bir cinayetin işlenmeyeceğini, bu kararın bozulacağını ümit ediyorum veya ümit etmek istiyorum" dedi.

  Erdoğan: 17 Aralık bal gibi darbe girişimidir #1

  Erdoğan: 17 Aralık bal gibi darbe girişimidir İZLE

  İDAMLARA İLK TEPKİYİ VEREN BAŞBAKAN OLMUŞTU

  Başbakan, geçtiğimiz salı günü grup toplantısında Mısır konusuna değinmediği için bazı çevrelerce eleştirilmişti. Twitter'da konu üzerine komplo teorileri kuranlar bir ayrıntıyı atlamıştı. Salı günü ilk defa Mısır'daki idamlara tepki gösteren Kılıçdaroğlu'nun aksine Başbakan yerel seçimler sürecinde her gittiği mitingte rabia işareti yaparak tepkisini belli etmişti. 24 Mart'ta Mısır'da 529 kişinin idam cezasına çarptırılmasıyla başlayan süreçte seçim meydanlarında ilk tepkiyi Başbakan vermişti.

  İşte Başbakan'ın açıklamalarından satırbaşları:

  "17 ARALIK BAL GİBİ DARBE GİRİŞİMİDİR"

  17 Aralık'ta yapılan operasyona 'darbe' dediğimizde içeriden ya da dışarıdan birileri bunu kabullenemiyor. 17 Aralık operasyonu bal gibi darbe girişimidir.

  "MISIR'DAKİ KARAR CİNAYETTİR"

  Başbakan, Mısır'da verilen idam kararlarına ilişkin, "Mısır'da yerel mahkemenin verdiği kararın uygulanmayacağını, hukuk tarihine geçecek bir cinayetin işlenmeyeceğini, bu kararın bozulacağını ümit ediyorum veya ümit etmek istiyorum. Ancak bir kez daha altını çiziyorum. Vicdanı, cesareti olmayan, halkını köle gibi gören üzerinde efendileri olan bir hukuk sistemi her an cinayet işlemeye hazır bir hukuk sistemidir" dedi.

  HAKİM VE SAVCILARA ÇAĞRI

  "Buradan bu ülkenin vicdanı ve cesareti olan yürekli hakim ve savcılarına sesleniyorum. Bu işte size çok önemli görev düşüyor. Allah'a olan sevdanızı rtaya koyun, cesaretinizle bu paralel yapının temsilcilerini siz çökertin."

  "PENSİLVANYA'NIN PEŞİNE TAKILANLARA SESLENİYORUM"

  "Bugüne kadar bu Pensilvanya'nın peşine takılanlara da sesleniyorum. Ne olur iradenizi kiraya vermeyin, aklınızı kiraya vermeyin. Size, Allah'a kulluktan başka hiç kimseye kulluk asla emredilmemiştir.

  Türkiye'deki artık son çete paralel çetedir, bunu da tasfiye ederek Türkiye'nin ayağına takılan tüm prangaları ortadan kaldırmış olacağız."

  "MUHALEFET YENİ YAPILANMANIN İÇİNE GİRECEK"

  "30 Mart'ta hezimete uğrayan muhalefet, inanıyorum ki tabandan gelen taleple artık yeni bir yapılanmanın da içine girecektir. Sürekli kaybeden, sürekli başarısız olan bir muhalefet Türkiye'ye umut veremez. Pensilvanya'nın kuyruğuna takılacak kadar ilkelerinden, ideallerinden taviz veren bir muhalefet Türkiye'ye vizyon çizemez."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir