Petrol
78.11
1.22%
Euro
19.6167
0.15%
Dolar
18.6406
0.04%
Altın
1.07
-0.04%
Borsa
4797
-0.62%
Bitcoin
318.504
0.33%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C
  Erdoğan'dan Cem Özdemir'e: Güya Türkmüş! Ne Türk'ü be?

  Erdoğan'dan Cem Özdemir'e: Güya Türkmüş! Ne Türk'ü be?

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katıldığı bir mezuniyet töreninde, isim vermeden Alman vekil Cem Özdemir'i sert bir dille eleştirdi.
  • DHA
  • 05.06.2016 - 22:57

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Federal Meclisi'nden geçen Ermeni tasarısını eleştirerek, "Ey Almanya... Bak yine söylüyorum, önce Holokost'un hesabını vereceksin. Namibya'da 100 bini aşkın Namibyalıyı nasıl yok ettiniz, nasıl öldürdünüz, onun da hesabını vereceksin.

  Siz, Türkiye'ye veya Türklere parlamentosunda kalkıp da sözde Ermeni soykırımı oylaması yapacak -varsa- belki de en son ülkesiniz" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Halkalı'daki İstanbul Zaim Üniversitesi'nin 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni'nde Cem Özdemir'i eleştirdiği ilgili bölüm şöyle...

  İSİM VERMEDEN CEM ÖZDEMİR'İ ELEŞTİRDİ

  Erdoğan, isim vermeden, soykırım tasarısını hazırlayan Türk kökenli milletvekili Cem Özdemir'i eleştirerek, şöyle devam etti:

  "Şimdi oradan çıkıyor bir ukala, bir şey hazırlıyor, Alman Parlamentosu'na sunuyor. Neymiş? Birileri de diyor ki, güya Türk... Ne Türk'ü be? Bunların kanlarının laboratuvar testinden geçmesi lazım. Onun kanının öyle olması, böyle olması bizi ilgilendirmiyor. Bunları bir üst akıl idare ediyor. Ama nasıl idare ediyor, bu önemli.

  Efendim diyorlar, 'Parlamentodan bu karar çıktı ama bu bizim Türkiye ile münasebetlerimizi etkilemez.' Sevsinler sizi. Nasıl etkilemez? Ben bunun gereğini yapmaya devam edeceğim. Çünkü bu millet hiçbir zaman eğilmedi. Dik duracağız, ama dikleşmeyeceğiz. Eğer siz yaptıklarınıza, insanlık dışı suçlarınıza ortak arıyorsanız, o ortak biz değiliz.

  O ortağı gidin, başka yerde bulun. Bilimsel araştırmalar ve akademik çalışmalar değil, siyasetle, parlamentolar eliyle kirli emellerinizi gerçekleştirmeye çalışıyorsanız, bunu yapamazsınız. Bir kulaktan girer, öbür kulaktan çıkar... Yaptığınızın zaten uluslararası hukukta da en ufak bir kıymeti harbiyesi yok. Biz bu ülkelerin kendi cürümlerini hafifletmek için başvurdukları bu kurnazlıklara, bu ucuz numaralara asla boyun eğmeyeceğiz.

  Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki, namazımızdan şüphemiz olsun. Biz rahatız... Dedim ya, arşivler ortada. Amaç üzüm yemekse, meseleyi çözmekse, biz buradayız. Ancak bu konuyu her başınız sıkıştığında, Türkiye'ye dövmek için bir sopa olarak kullanacaksanız, kusura bakmayın, buna izin vermeyiz."

  Erdoğan'dan Cem Özdemir'e: Ben o Türk'e Türk diyemem İZLE


  Görüş Bildir