Erdoğan'dan cezaevi isyanı açıklaması - Video

Erdoğan'dan cezaevi isyanı açıklaması - Video

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meksika gezisi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan Şanlıurfa Cezaevi'nde çıkan yangınla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

"CİDDİ BİR TEFTİŞ İSTEDİK"

"Şanlıurfa Cezaevi'nde istenmeyen bir olayla, çıkarılan yangınla 13 vatandaşımız öldü. Kendilerine rahmet diliyorum. Konuyla ilgili olarak gerek Adalet Bakanım, Şanlıurfa Millletvekilim ve aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımla, Şanlıurfa Valimiz ile de görüştüm. Valimiz zaten şu anda cezaevinin olduğu bölgede ve yangının çıktığı koğuşu gezmiş incelemiş. Kendisinden detaylı bilgiler aldım. Fakat asıl bizim detay bilgiler bu konu ile ilgili yapılacak teftişten sonra ortaya çıkacak. Bunu içinde ciddi bir teftişin yapılmasını istedik.

"MAHKUMLARDAN BİRİ KENDİNİ DIŞARI ATMIŞ"

Yalnız sağ kalanlardan bir tanesi ile valimizin yaptığı bir görüşme var. Valimizin yaptığı görüşmeye göre; 'Önce arkadaşla arasında bir kavga çıktı ve kavgayı müteakiben ateşe verdiler. Ben kendimi dışarıya atarak, kurtardım' diyor. Ama 13 kişi maalesef bu yangın neticesinde öldü. Bir de tabi ki koğuşun 18 kişiye uygun olmadığına dair Vali Bey'in söylemi var. Bunların hepsinin incelenmesi adalet bakanımızdan isteyeceğim."

Başbakan Erdoğan Gülen'in yanıtını yorumladı - TIKLAYIN

Erdoğan'dan cumhurbaşkanlığı yorumu - TIKLAYIN