Euro
10.3697
0.5%
Dolar
8.8737
0.64%
Altın
495.86
-0.07%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
370.742
-3.01%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C
  Feyzioğlu: Ya devletin yanındasın ya PKK'nın

  Feyzioğlu: Ya devletin yanındasın ya PKK'nın

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihin en büyük kalkışmasıyla karşı karşıyadır.
  • 31.01.2016 - 12:51

  Kırıkkale Barosu tarafından düzenlenen seminere katılarak Kırıkkale Barosu avukatlarına konuşan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu şunları söyledi:

  BU DEVLETİ YIKMAYALIM

  Bu devleti yıkmayalım. Başka gidecek yerimiz de devletimiz de yok. Devleti yıkmamak için hem teröriste destek olmamak lazım, hem de 'Adalet Mülkün Temelidir' diyen bizler, devletin yıkılmaması için adaletli bir devlet olması gerektiğini herkesten daha iyi biliriz. İlk cümleyi duyan ya çılgınca alkışlıyor ya faşist oluyoruz. Sadece ikinci cümleyi duyan bölücü diye başlıyor. Böyle bir şey yok.

  Feyzioğlu: Ya devletin yanındasın ya PKK'nın VİDEO

  YA DEVLETİN YANINDASINDIR, YA PKK'NIN

  Var olan bir şey var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihin en büyük kalkışmasıyla karşı karşıyadır. Bu kalkışmada ya devletin yanındasındır ya terör örgütünün yanında. Bunun arası kalmamıştır. Devletin yanında olmak ise devleti doğruya yöneltmekle, adaletli olmasını sağlamakla olur. Hiçbir şekilde terör örgütüyle devleti aynı kefeye koymakla asla ve katta olmaz.

  AKADEMİSYENLERİN BİLDİRİSİ AKADEMİK DEĞİL

  Özgürlükçü ve liberal düşüncede olmak için mutlaka terör örgütünü desteklemek gibi bir zorunluluğun olmadığına dikkati çeken Feyzioğlu, ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı bildirinin kendi gözünde ve düşüncesinde akademik bir değerliliğinin olmadığını söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir