Euro
8.8197
0.33%
Dolar
7.3319
0.49%
Altın
407.99
0.94%
Borsa
1.531
0.25%
Bitcoin
355.291
1.70%
9ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 9 C
  Gezici Araştırma'nın en güvenilir medya isimleri listesi

  Gezici Araştırma'nın en güvenilir medya isimleri listesi

  Gezici Araştırma Merkezi'nin verilerine göre Türkiye genelinde halkın en çok güven duyduğu medya isimlerinin başında Uğur Dündar yer alıyor. Dündar'ı Acun Ilıcalı ve İsmail Küçükkaya takip ediyor.
  • Haber Merkezi
  • 18.02.2019 - 08:56

  Gezici Araştırma Merkezi’nin "Türkiye’nin en güvenilen isimleri" araştırması 24 Ocak–6 Şubat 2019 tarihinde, Türkiye genelinde TÜİK verilerinden örneklem oluşturularak 30 il ve 38 ilçeye bağlı 84 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 3 bin 764 kişinin katılımıyla, yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi.

  Gezici araştırma: Muharrem İnce cumhurbaşkanı olacak VİDEO

  ZİRVEDE UĞUR DÜNDAR VAR

  Araştırma sonuçlarına göre; Türkiye’nin en güvenilir medya isimleri sıralamasında zirveyi, Uğur Dündar aldı. İkinci sırada Acun Ilıcalı bulunurken, üçüncü sırada İsmail Küçükkaya, dördüncü sırada Hande Fırat, beşinci sırada ise Ahmet Hakan yer aldı.

  Gezici Araştırma nın en güvenilir medya isimleri listesi #1

  382 ismin yer aldığı listenin ilk 55’inde yer alan isimler:

  Uğur Dündar, Acun Ilıcalı, İsmail Küçükkaya, Hande Fırat, Ahmet Hakan, Didem Arslan, Vahap Munyar, Yılmaz Özdil, Fatih Portakal, Fatih Altaylı, Müge Anlı, Canan Karatay, Nihat Hatipoğlu, Hakan Çelik, Osman Müftüoğlu, Cem Yılmaz, İlber Ortaylı, Soner Yalçın, Ertuğrul Özkök, Orhan Gencebay, Ali Koç, Şirin Payzın, Saygı Öztürk, İlker Başbuğ, Murat Boz, Melih Altınok, Özgür Demirtaş, Emin Çölaşan, Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Fatih Terim, Seda Sayan, Volkan Konak, Tarkan, Abbas Güçlü, Erkan Tan, Abdurrahman Dilipak, Deniz Zeyrek, Emin Çapa, Hülya Avşar, Cem Seymen, Ali Ağaoğlu, Banu Avar, Müjdat Gezen, Fazıl Say, Sıla Gençoğlu, Haluk Levent, Ayşe Arman, İhsan Eliaçık, Kerem Alkin, Ferit Şahenk, İzzetin Doğan, Serdar Turgut, Buket Aydın ve Murat Yıldırım.

  55 KİŞİDEN 44'Ü ERKEK 11'İ KADIN

  En güvenilen isimler listesindeki gazeteciler dikkat çekti. 55 kişilik listede, 28 tane gazeteci ve haberci yer aldı. İlk sırada bulunan Uğur Dündar ile üçüncü sıradaki İsmail Küçükkaya, dördüncü sırada yer alan Hande Fırat, beşinci sırada Ahmet Hakan halkın habercilere olan güvenini ortaya koydu. En güvenilir 55 kişinin 44’ünün erkek, 11’inin ise kadın olduğu görüldü.

  GEZİCİ'NİN 24 HAZİRAN TAHMİNİ

  Gezici araştırma son olarak 24 Haziran seçimlerinde CHP adayı Muharrem İnce'nin yüzde 53 ile cumhurbaşkanı seçileceğini söylemişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir