Petrol
78.9
-0.57%
Euro
19.5207
0.04%
Dolar
18.641
0.03%
Altın
1.062
0.12%
Borsa
4967
-0.66%
Bitcoin
318.454
-0.84%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Hillary Clinton'dan terör saldırısına kınama

  ABD'de başkan adaylığı yarışında olan Hillary Clinton, İstanbul'da düzenlenen terör saldırısı Twitter hesabından yaptığı açıklamayla kınadı.
  • DHA
  • 29.06.2016 - 08:31
  Hillary Clinton'dan terör saldırısına kınama

  Hillary Clinton dan terör saldırısına kınama #1

  Başkanlık için yarışan ABD başkan adayı ve eski dışişleri bakanı Hillary Clinton, İstanbul'da yaşanan terör saldırısı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm Amerikalılar nefret ve şiddetle mücadeleye karşı Türkiye halkının yanında" dedi.

  "TERÖRİSTLER NATO MÜTTEFİKİMİZİ VURDU"

  Clinton, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamasında “Teröristler, NATO müttefikimizi bugün yine kalbinden vurdu. Tüm Amerikalılar nefret ve şiddetle mücadeleye karşı Türkiye halkının yanında" ifadelerini kullandı.

  "İŞBİRLİĞİMİZİ DERİNLEŞTİRMEK ZORUNDAYIZ"

  Terör saldırısının gerçekleştiği Atatürk Havalimanı'nın Avrupa'nın en büyük üçüncü havalimanı olduğuna değinen Clinton, İstanbul'da yaşanan terör saldırısının, terörizme ve radikal cihatçılara karşı duruşlarını daha da güçlendirdiğini belirterek, “ABD'nin terör ile mücadeleden geri adım atması söz konusu olamaz. Biz bu tehdide karşı Ortadoğu ve Avrupa'daki ortaklarımız ve müttefiklerimiz ile işbirliğimizi derinleştirmek zorundayız. Bu işbirliği, ülkemizi korumak ve ülkemizin güvende tutmak için temel gerekliliktir.

  "KALBİMİZ TÜRK HALKI İLE BİRLİKTE"

  Dualarımız ve kalbimiz kurbanların aileleri ve Türk halkı ile birlikte" dedi.


  Görüş Bildir