Petrol
98.01
1.41%
Euro
18.349
0.28%
Dolar
17.9383
-0.06%
Altın
1.035
0.38%
Borsa
2796
0.00%
Bitcoin
418.221
-3.68%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Hürriyet muhabirinden Mehmet Aslantuğ'a tuzak sorular

  Hürriyet muhabirinden Mehmet Aslantuğ'a tuzak sorular

  Hürriyet'e röportaj veren Mehmet Aslantuğ, muhabirin iktidarı kötüleme adına ısrarlı sorularına maruz kaldı. Ancak istediği olmadı.
  • 28.02.2015 - 09:40

  Hürriyet muhabirinden Mehmet Aslantuğ a tuzak sorular #1

  Hürriyet Kelebek ekinden Hakan Gence, oyuncu Mehmet Aslantuğ ile röportaj yaptı. Oyunculuğu, yeni projeleri ve siyasi konularla ilgili sorular alan Aslantuğ, muhabirin yönlendirme sorularına, istenilen cevapları bir türlü vermedi.

  İSTEDİĞİ CEVAPLARI ALAMADI, LAF SOKTU

  Aslantuğ'dan dilediği cevapları alamayan muhabir röportajın ilerleyen bölümlerinde "sıkıcısınız" diye laf sokmayı ihmal etmedi.

  'İlla siyasetle ilgili ağzından cümle almaya çalışmış ama başaramamışsın. Aslantuğ beyefendi bir adam ve çok akıllı! Rengini belli etmemiş. Bravo!!!' gibi yorumlar yapıldı.

  İşte Hürriyet muhabiri Hakan Gence'nin Aslantuğ'a sorduğu o sorular;

  "HİÇ KAÇIP GİTMEK İSTİYOR MUSUNUZ"

  İktidar size ne ifade ediyor?

  - Oooooo! Çok çetrefil cevapları var bu sorunun. Olsun bir yerden başlayalım... - Çok iktidar gördü bizim kuşak, çok! Darbelisi, darbesizi... Ve epeyce iktidar öyküsü okuyarak büyüdük biz, dünyanın her yerinden. Özgürleştirmeyen, iyileştirmeyen, umutlandırmayan ve adaletli davranmayan hiçbir iktidar, kalıcı değildir, olmadılar ve pek de hayırlı anılmadılar. Yani demem o ki, iktidar demek ateşten gömleği de giymek demektir.

  Türkiye’ye dair rahatsızlıklarınız?

  - Sosyal iklimin epeydir hoyratlaşması. Vicdanını kaybetmiş öfke nöbetleri, vandallıklar, pusuculuk, kolay yoldan şöhret, makam, mevki avcılığı...

  Hiç kaçıp gitmek istiyor musunuz?

  - Hayır! Bu ülke bizim. Hepimizin! Sorunları çözeceğiz ve birlikte yaşamanın bir yolunu bulacağız.

  "GELECEĞİ DAİR UMUTLU MUSUNUZ"

  Ekranda içki kadehlerinin buzlanması, dekolte meselesi... Sansürler sizi korkutuyor mu?

  - Üzülüyorum ama korkutmadı, korkutmayacak da! Kötü alışkanlıkları tetiklemek veya teşvik etmekle, öykünün gerçekliğini aramaya yönelik ihtiyacı karıştırmayacağımız ortak aklı bulacağız !

  Otosansür uygular mısınız?

  - Başkalarının hayatını taciz etmemek için kendi hayatımı kontol altında tutuyorum elbette. Bu otosansür değil! Ben, bu özen ve dikkatle yaşayan, geleneklerini önemseyen bir kültürün çocuğuyum. Terbiyeli olmak bize binlerce yılın mirası. Bahçe kapısına kadar geçirilmediğimiz eve misafir olmaz, bahçe kapısından önce kapıyı kapatmayız mesela.

  Geleceğe dair umudunuz var mı?

  - Olmaz olur mu? Babayım ben, evlat yetiştiriyorum.

  Çok röportaj vermiyorsunuz. Dışarıdan durgun ve sıkıcı görünüyorsunuz... Neden bu kadar ketumsunuz?

  - Vay! Güzel oldu bu! Ben de diyorum, etraf niye göbek atıyor sürekli! Ben kimim, burası neresi? Valla ne desem bilemedim!


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir