Petrol
112.53
2.25%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.552
-1.58%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C
  İlker Başbuğ: Bu suçlamaları sindiremiyorum

  İlker Başbuğ: Bu suçlamaları sindiremiyorum

  Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ: "Bu suçlamalar onuruma dokunuyor"
  • 19.03.2013 - 05:30

  İlker Başbuğ: Bu suçlamaları sindiremiyorum #1

  Ergenekon davasında tutuklu olarak yargılanan ve açıklanan savcılık mütalaasında hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, dün Silivri Cezaevi'nde Erzurum Baro Başkanı Faruk Terzioğlu ile görüştü.

  "SAVUNMA YAPMAYACAĞIM"

  Terzioğlu, Başbuğ ile mütalaannın açıklandığı saatlerde yaptığı görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada, Başbuğ'un hakkındaki suçlamalarla ilgili olarak, "Bu suçlama onuruma dokunuyor. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin 26. Genelkurmay Başkanı'yım. Böyle bir silahlı terör örgütü üyeliğiyle suçlanmak tirajikomik bir durum. Hakkımızda verilecek kararı biliyorum. Takdiri Türk milletine bırakıyorum. Bunun için de savunma yapmayacağım" dediğini belirtti.

  "BAĞLILIĞIM ORTADA"

  Baro Başkanı Faruk Terzioğlu, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un, "Hayatımda hiç hukuksuz davranmadım. Demokrasiye olan bağlılığım da ortadadır" dediğini vurguladı. Terzioğlu, "Sayın Başbuğ, hayatının son 20 yılını terörle mücadele ile geçirdiğini ifade etti. Başbuğ, Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genelkurmay Başkanı olduğu yıllarda da, birilerinin düşündüğü ve iddia ettiği şekilde değil, bütün maddi ve manevi varlığını ortaya koyarak, ülkemizin başına bela edilen terör sorununun ortadan kaldırılması için çalıştığını anlattı. Bu çalışmalarına da çok kişinin tanıklık ettiğini belirten Sayın Başbuğ, 'Şimdi bana terör örgütü yöneticisi diyenlere şaşarım' dedi. Hakkındaki suçlamaların onuruna dokunduğunu ve sindiremediğini de vurgulayan Başbuğ, bu nedenle mahkemede savunma yapmayacağını söyledi" diye konuştu.

  Terzioğlu, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un sağlığının iyi moralinin de yerinde olduğunu belirtti.

  "İMRALI'YA HEYET ASKERE MÜEBBET"

  Mütalaanın açıklanmasının ardından hakkında ağırlaştırılmış hapis cezası istenen Genelkurmay eski  Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un resmi Twitter hesabından "İmralı'ya heyet, Türk Askerine müebbet..." yazıldı.

  İlker Başbuğ: Bu suçlamaları sindiremiyorum #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir