Euro
15.0095
3.74%
Dolar
13.2599
3.46%
Altın
759.85
3.38%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
758.233
2.19%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Muharrem İnce'den Kırklareli Valisi'ne: Sana haddini bildireceğiz

  Kırklareli'nde, aralarında CHP'li bazı milletvekillerinin de bulunduğu grup, Vali Konağı önüne kaide inşa edilmesine izin verilmediği gerekçesiyle yürüyüş yaptı.
  • 14.09.2014 - 08:38
  Muharrem İnce'den Kırklareli Valisi'ne: Sana haddini bildireceğiz

  Kente gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Vali Mustafa Yaman ile görüşmek üzere Vali Konağı'na gitti.

  Muharrem İnce den Kırklareli Valisi ne: Sana haddini bildireceğiz #1

  Korumalarının, Yaman'ın binada olmadığını söylemesi üzerine konaktan ayrılan İnce ile CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile bir grup vatandaş, İstasyon Caddesi'nde yürüdü.

  TARTIŞMAYA POLİS MÜDAHALESİ

  Daha sonra eski AK Parti İl Başkanı Hüsmen Terkin ile İnce ve Kesimoğlu bir süre konuştu. Bu sırada Terkin ile bazı kişiler arasında çıkan tartışmanın büyümesi, polis ekiplerinin araya girmesiyle önlendi. İnce, yürüyüş sonrası yaptığı konuşmada, polisle sorunlarının bulunmadığını söyledi.

  ''DEVLETLE İNATLAŞMA OLMAZ''

  Yaman'ın yanlış yaptığını ileri süren İnce, "Allah korusun yarın arıza yapar, konağa su gelmez. Belediye Başkanı da tamir edemez. Oturduğun binanın mimarı var ya da yok, daha belli değil. Kaçak mı, ruhsatlı mı, belli değil. Devletle inatlaşma olmaz" diye konuştu.

  ''SANA HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ''

  İnce, Yaman ile görüşmek için randevu aldığı bilgisini verdi. Yaman'ın, kendisi hakkında, "Panonun asılacağı yeri görmeden bana gelecek" dediğini savunan İnce, şunları kaydetti: "Kapıda polisler dedi ki 'Vali burada yok.' Sen benimle dalga mı geçiyorsun? Kapının önüne çağırıp görüşmeyeceksin. Babanın çiftliği mi orası? Haddini bileceksin. Sana haddini bildireceğiz, merak etme. Ben içeri zorla da girerdim. Merak etme onu da yaparım ama gerek yok. O pano buraya dikilecek. Belediye Başkanımıza yeterli sayıda milletvekilimizle gelip o panoyu buraya dikeceğiz. Bir kente heykelin nereye dikileceğine, panonun nereye dikileceğine, imar planına, kültürel etkinliklerine, fidanın nereye dikileceğine, bu tür çalışmalara, bunlara belediye başkanı karar verir, vali karar vermez.''

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir