Petrol
97.1
0.05%
Euro
18.4095
-0.03%
Dolar
17.8691
0.00%
Altın
1.028
-0.14%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
437.031
5.32%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Kar geri döndü: 5 günlük haritalı hava raporu

  Kar geri döndü: 5 günlük haritalı hava raporu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ardı ardına yaptığı soğuk hava dalgası ve kar uyarıları sonrasında yağışlar gece yarısından itibaren etkisini göstermeye başlayacak.
  • Haber Merkezi
  • 09.02.2015 - 13:49

  Kar geri döndü: 5 günlük haritalı hava raporu #1

  Türkiye, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç merkezi ve yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girdi.

  Salı ve Çarşamba günü Türkiye'nin büyük bölümünde görülecek kar yağışlarının Marmara’nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova ve İstanbul’un Anadolu yakası), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimleri), İç Anadolu’nun batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Konya, Karaman), Akdeniz bölgesinin iç kesimleri (Isparta, Burdur, Kahramanmaraş’ın ve Adana’nın kuzey kesimleri ile Antalya ve Mersin’in iç kesimlerinde), İç Ege’de (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli ile İzmir, Manisa, Aydın’ın doğusu ve Muğla’nın iç kesimlerinde) ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda (Hakkari, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli, Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğusunda) kuvvetli (10 ila 20 cm) ve yer yer yoğun olacağı (20 cm üzeri) tahmin ediliyor.

  PERŞEMBE ETKİSİNİ AZALTACAK

  Perşembe günü kuzey ve doğu bölgelerde etkili olacak yağışlar etkisini azaltacak ancak soğuk hava etkili olmaya devam edecek.

  Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Doğu Karadeniz kıyıları ve Akdeniz kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

  14 ŞUBAT PARÇALI BULUTLU

  Özellikle Türkiye'nin batısında görülen soğuk hava dalgasının 14 Şubat Cumartesi gününden itibaren yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacağı tahmin ediliyor.

  Yetkililer, yoğun kar yağışları sebebiyle meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar ile buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor.

  İşte 5 günlük haritalı hava raporu:

  SALI

  Kar geri döndü: 5 günlük haritalı hava raporu #2

  ÇARŞAMBA

  Kar geri döndü: 5 günlük haritalı hava raporu #3

  PERŞEMBE

  Kar geri döndü: 5 günlük haritalı hava raporu #4

  CUMA

  Kar geri döndü: 5 günlük haritalı hava raporu #5

  CUMARTESİ

  Kar geri döndü: 5 günlük haritalı hava raporu #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir