Petrol
84.88
2.44%
Euro
17.7087
-0.14%
Dolar
18.4387
-0.20%
Altın
966.35
0.35%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
354.173
-0.51%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C
  Karayolları Genel Müdürü: İstanbul'u terk edin

  Karayolları Genel Müdürü: İstanbul'u terk edin

  İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yapılan çalışma ile ilgili en yetkili isim bugün kameralar karşısına geçti.
  • 19.06.2012 - 16:38

  Karayolları Genel Müdürü: İstanbul u terk edin #1

  Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, köprüde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Turhan, bu süreçten etkilenmek istemeyen İstanbullular'a kent dışına çıkmayı tavsiye etti.

  YOĞUNLUK TAVAN YAPTI

  İstanbul’un en kritik ulaşım noktalarından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 3 ay boyunca sürecek çalışmaların startı verildi. Çalışmaların başlamasından bugüne kadar tam anlamıyla trafik kaosu yaşandı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü güzergahında uzun kuyruklar oluşurken metrobüs hattında da yoğunluk tavan yaptı.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  ÇALIŞMALAR AĞIR İLERLİYOR İDDİALARINA CEVAP

  Çalışmalar hakkında detaylı bir açıklama yapan Kara Yolları Genel Müdürü Cahit Turhan, köprüde az sayıda personelin görev aldığı iddialarına da cevap verdi. Turhan, ‘Eğer Haziran ve Eylül ayları arasında bir yağışa yakalanmazsak, çiğlenme döneminde oluşan bir takım iklim şartları nedeniyle çalışmaların olmaması işin aksaması anlamına gelmiyor. Kuru yüzey şartlarında bu imalatın yapılması gerekiyor. Elimizden gelen en kısa sürede bu planlamayı yaptık. Havada aşırı bir yağış ve yoğun nemlenme saatlerinin kısa olması çalışma süresini kısaltacaktır. Nem oranı yüksek olursa ve yağış meydana gelirse köprünün temel yapısı olan çelik levhalar zarar görebilir. Tüm bu noktalar dikkat edilerek çalışmalar ilerliyor’ diye konuştu.


  Görüş Bildir