Euro
10.049
0.12%
Dolar
8.4642
0.31%
Altın
492.85
0.12%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
335.904
-2.89%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C
  Kemal Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu'yu andı

  Kemal Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu'yu andı

  Gazeteci yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 24'üncü yılında, suikaste uğradığı ve adı verilen sokaktaki evininin önünde törenle anıldı.
  • 24.01.2017 - 13:55

  Kemal Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu yu andı #1

  Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 24'üncü yılında, bombalı suikaste uğradığı ve kendi adı verilen sokaktaki evinin önünde anıldı. Anma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li bazı milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

  Kemal Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu yu andı #2

  AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ

  Kılıçdaroğlu, tören öncesi Mumcu'nun evinde eşi Güldal Mumcu, kızı Özge Mumcu ve oğlu Özgür Mumcu ile kısa bir süre görüştü.

  Kemal Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu yu andı #3

  Mumcu ailesi ve Kemal Kılıçdaroğlu, önce Faili Meçhuller Anıtı'na sonrasında da Mumcu'nun hayatını kaybettiği alana karanfiller bıraktı, mum yaktı. Mumcu'nun hayatını kaybettiği yerde saygı duruşunda bulunulan etkinlikte, şarkılar da seslendirildi.

  Kemal Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu yu andı #4

  "ANMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

  Kemal Kılıçdaroğlu, anma etkinliğinden ayrılırken gazetecilere açıklama yaptı.

  "Uğur Mumcu... Kalpaksız Kuvayımilliyeci, bir devrimci, özgürlükten, demokrasiden yana olan bir gazeteci, bir bilim insanı aynı zamanda. Katledilişinin 24'üncü yılında anıyoruz. Anmaya devam edeceğiz." diyen Kılıçdaroğlu, Mumcu'nun medya, bilim ve düşün dünyasının önemli bir ismi olduğunu kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir