Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.724
2.41%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  Kılıçdaroğlu ilk kez 'FETÖ' dedi

  Kılıçdaroğlu ilk kez 'FETÖ' dedi

  Ankara'da gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ilk kez FETÖ yapılanmasından bahsetti.
  • 26.07.2016 - 12:51

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da 15 Temmuz akşamı Fethullahçı teröristler tarafından bombalanan Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti.

  "ORDU İÇİNDE YUVANALANAN.."

  Şehitler için karanfil bırakan CHP Lideri, ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Ordu içinde yuvalanan, FETÖ'nün devletin içinde bu kadar yuvalanması, hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir tablodur." diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu ilk kez FETÖ dedi #1

  Kılıçdaroğlu ilk kez 'FETÖ' dedi VİDEO

  POLİS TEŞKİLATINI GÜÇLENDİRMEK VE ONLARA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

  Şu ifade çok önemliydi, Anayasa'nın ruhuna sadık kalarak görev yapan polis teşkilatımız hepimizin gözbebeği olmak durumundadır. Onlar, biz bu ülkenin sokaklarında rahat gezelim diye yeri geldiğinde canını veren kardeşlerimizdir. Polis teşkilatımızı güçlendirmek ve onlara gözümüz gibi bakmak hepimizin ortak görevidir. 15 Temmuz'da yaşanan olay Türkiye tarihinde birden fazla ilki doğurdu.

  ONLARI ASLA UNUTMAYACAĞIZ

  Birincisi demokrasiye, özgürlüklere ve hukukun üstünlüğüne bağlılık konusunda büyük bir ortak payda oluşturdu.  43 arkadaşımız, burada şehit oldu. Onlara demokrasi şehidi diyoruz, onları asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, onların hayatlarını feda etmesiyle gerçekleşti.

  Kılıçdaroğlu ilk kez FETÖ dedi #2

  ORDU İÇİNDEKİ FETÖ YUVALANMASI

  Ordu içinde yuvalanan, FETÖ'nün devletin içinde bu kadar yuvalanması, hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir tablodur. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama Türkiye'de bütün partilerin demokrasi konusunda ortak bir tavır takınmaları bence çok önemlidir. Buraya geldik, demokrasi şehitlerimizi anmak için geldik.

  Kılıçdaroğlu ilk kez FETÖ dedi #3

  GÜLEN AKLANMAK İSTİYORSA TÜRKİYE'DE YARGILANMALI

  Umarım önümüzdeki günlerde siyasi partiler bir araya gelirler ve bu sorunu çözmüş oluruz. Fethullah Gülen'in kesinlikle Türkiye'ye iade edilmesi lazım. Ben aklanmak istiyorum diyorsa, Türkiye'de yargılanmalıdır. Fethullah Gülen'in Türkiye'ye teslim edilmesi gerekiyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir