Petrol
109.19
0.08%
Euro
17.1959
-3.54%
Dolar
16.283
-3.56%
Altın
961.13
-3.12%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
348.197
-4.21%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Kılıçdaroğlu'ndan Rusya anlaşmasına tepki

  Kılıçdaroğlu'ndan Rusya anlaşmasına tepki

  Rusya ile yapılan anlaşmaya değinen CHP Lideri, aklı başında olan bir hükümetin böyle bir anlaşmaya imza atmayacağını savundu.
  • AA
  • 12.10.2016 - 17:31

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Bursa'daki hemşehri derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

  AKLI BAŞINDA BİR DEVLET..

  Burada yaptığı konuşmada Türkiye-Rusya ilişkileriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri, Rusya ile yapılan anlaşmayı eleştirdi. Türkiye'nin enerjide Rusya'ya bağımlı hale geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Aklı başında bir devlet, yönetim, hükümet, bu tür anlaşmaların altına imza atmaz." şeklinde konuştu.

  Kılıçdaroğlu'ndan Rusya anlaşmasına tepki VİDEO

  "TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ ATEŞE ATIYORUZ"

  CHP Lideri, Türkiye-Rusya ilişkisine dair şunları söyledi;

  "Putin geldi, Rusya ile ilişkilerimiz düzeldi. Gayet güzel. Bütün komşularla iyi olmak isteriz ama bir şey var; devleti yönetenler, devletin geleceğini düşünmek, riske sokmamak zorundadır. Enerjide yüzde 50'nin üzerinde Rusya'ya bağımlıyız. Dünyada böyle bir devlet yok. Enerjide bir devlete Türkiye, en az yüzde 50 oranında bağımlı. Yarın kavga ettiğiniz, savaş çıktığı zaman düğmeye basınca Türkiye'de enerji bitecek. Aklı başında bir devlet, yönetim, hükümet, bu tür anlaşmaların altına imza atmaz. Çeşitlendirir, çünkü geleceği düşünür. Nükleer santrali verdik, bir daha vereceğiz. Zaten doğal gazda, petrolde de bağımlıyız. Bir başka ülkeye bu kadar bağımlı dünyada başka bir devlet yoktur. Ne Çin ne Amerika ne Rusya. Hiç kimse, bir baka devlete bu kadar kendini bağımlı hale getiremez. Türkiye'nin geleceğini ateşe atıyoruz, bunu düşündük mü?"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir