Euro
15.5671
0.2%
Dolar
13.7878
0.5%
Altın
788.89
0.3%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
702.619
-3.17%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı idama karşı

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı idama karşı

  Mustafa Akıncı katıldığı bir TV programında Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ile gündeme gelen idam konusunu değerlendirdi.
  • DHA
  • 22.07.2016 - 11:37

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı idama karşı #1

  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Türkiye’de idam konusunun gündeme gelesini doğru bulmadığını kaydetti. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yaptığı açıklamada, bu gibi konuların gelişmiş ülkelerin iç işi olmaktan çıktığını kaydetti.

  İDAMIN GÜNDEME GELMESİ DOĞRU DEĞİL

  Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye’nin Avrupa Birliği normlarını hedeflediğini ve AB’ye üye olmak için idamı kaldırmış bir ülke olduğunu söyledi. Kıbrıs Türk halkının ve Türkiye’nin yerinin Avrupa Birliği olduğuna inandığını söyleyen Akıncı, Türkiye’de idam konusunun tekrarda gündeme gelmesini doğru bulmadığını kaydetti.

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı idama karşı VİDEO

  DARBE KOPENHAG KRİTERLERİNDEN TAVİZ VERİLMEDEN ATLATILMALI

  Akıncı temennisinin Türkiye’nin yıllar önce başlatmış olduğu Kopenhag Kriterleri’nden taviz vermeden bu darbeyi alt etmesi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye’nin kurumsallaşarak, demokrasisini daha ileriye taşıyarak, bir daha bu badirelerle karşılaşmayacaktır düşüncesinde olduğunu kaydetti.

  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’deki darbe girişiminin başarılı olmamasının sevindirici olduğunu, darbe girişiminin olumlu olması durumunda KKTC’yi de olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir