Petrol
83.88
0.20%
Euro
19.2821
-0.64%
Dolar
18.6173
-0.09%
Altın
1.042
-0.90%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.406
-2.07%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Kumluca yangınını Lice'de gösteren HDP özür diledi

  Antalya’nın Kumluca ilçesinde devam eden orman yangınını Diyarbakır’ın Lice ilçesinde gösteren HDP, özür diledi.
  • AA
  • 27.06.2016 - 00:34
  Kumluca yangınını Lice'de gösteren HDP özür diledi

  HDP’nin İngilizce resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Kumluca ilçesinde devam eden orman yangınını, Türk ordusunun Lice’de çıkardığı iddia edildi.

  Kumluca yangınını Lice de gösteren HDP özür diledi #1

  "KÜRT BÖLGESİDEKİ DAĞ KÖYLERİ YOK EDİLDİ" DEDİLER

  Turistik ilçede çıkan orman yangınını fotoğraflarıyla Lice’de gibi gösteren mesajda, şöyle denildi: "Türk ordusu büyük bir alana yayılan bir orman yangını çıkardı ve Kürt bölgesindeki dağ köylerini yok etti."

  ÇAVUŞOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

  Akşam saatlerinde ise Bakan Çavuşoğlu, resmi Twitter hesabında HDP ve Dicle Haber Ajansının servis ettiği tweetleri ekran görüntüsüyle birlikte paylaşarak sert tepki gösterdi.

  Kumluca yangınını Lice de gösteren HDP özür diledi #2

  Çavuşoğlu, mesajında, "Kumluca’daki yangını Lice diye servis eden ihanet şebekeleri ve siyasi uzantıları alçaklıkta sınır tanımıyor." ifadelerini kullandı.

  HDP İNGİLİZCE HESABINDAN ÖZÜR DİLEDİ

  Çavuşoğlu’nun bu paylaşımı sonrasında hatasını anlayan HDP İngilizce resmi Twitter hesabı bu kez, "Kumlucu’da meydana gelen yangına ait bir fotografının yanlışlıkla Lice’de çıkmış gibi paylaşıldığını farkettik. Bundan dolayı içtenlikle özür dileriz." şeklinde özür mesajı yayınladı.

  Öte yandan, HDP’nin Türkçe resmi Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yapılmadığı, resmi İngilizce sitesinden özür tweetinin paylaşıldığı görüldü.

  Kumluca yangınını Lice de gösteren HDP özür diledi #3


  Görüş Bildir