Euro
10.0562
-0.03%
Dolar
8.5374
0.14%
Altın
484.49
0.83%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
408.385
0.49%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C
  Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı olma planı

  Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı olma planı

  CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, yerel seçimlerde Adana’yı, Mersin'i, Bursa’yı, Ankara’yı, İstanbul’u CHP alırsa Cumhurbaşkanı olacağını söyledi.
  • İHA
  • 18.01.2019 - 13:47

  Muharrem İnce nin Cumhurbaşkanı olma planı #1

  İnce, CHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a destek ziyaretinde bulundu. Bir süre sohbet eden ikili daha sonra Zeydan Karalar’ın makam odasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  "ADANA'YI, MERSİN'İ, BURSA'YI, ANKARA'YI, İSTANBUL'U ALIRSAK CUMHURBAŞKANI OLURUM"

  Muharrem İnce, bir basın mensubunun Adana metrosunun borcuyla ilgili sorusu üzerine, "Adana’yı alırsak, Mersin'i alırsak, Bursa’yı alırsak, Ankara’yı, İstanbul’u alırsak, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi de erkene alınır. O zaman hem Zeydan Başkan Adana’ya Büyükşehir Belediye Başkanı olur, hem ben Cumhurbaşkanı olurum o sorunu da beraber çözeriz daha kolay olur.” ifadelerini kullandı.

  Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı olma planı VİDEO

  "CHP KAZANDIĞINDA BAYRAKLAR MI İNECEK?"

  Muharrem İnce, Türkiye’nin beka sorunu olmadığını belirterek, “31 Mart'ta önemli bir seçim yaşayacağız. Türkiye’de seçmenlerin, yurttaşların sandık başına gitmesi bir beka sorunu olamaz. AK Parti kazandığında belediyeleri, memleket batacak, bayraklar inecek, ezanlar susacak mı? Ya da CHP kazandığında bayraklar mı inecek? Böyle bir şey olabilir mi? Yani bu milletin yüzde 50’si mevcut iktidarın karşısındaysa beka sorunu olamaz.

  "BEKA SORUNU OLMAZ"

  Bir olayın beka sorunu olabilmesi için yüzde 99’un aynı tarafta olması lazım. Eğer yüzde 50 bir tarafta yüzde 50 diğer taraftaysa kim kazanırsa kazansın memleket için beka sorunu olmaz.

  İmar planı yapmak, çöp toplamak, park yapmak, yoksullara yardım etmek ne zamandan beri beka sorunu oldu. Eğer belediye seçimlerini beka sorunu olarak gören varsa, inanan varsa işte gerçek beka sorunu odur. Sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak anlatmak olsa olsa zeka sorunudur.” diye konuştu.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir