Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.934
1.74%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Murat Bardakçı'dan Kılıçdaroğlu'na zor sorular

  Murat Bardakçı'dan Kılıçdaroğlu'na zor sorular

  "Bize koalisyon teklifi gelmedi" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na, tarihçi yazar Murat Bardakçı, "O zaman bir ay ne konuştunuz" diye sordu.
  • 14.08.2015 - 12:25

  Murat Bardakçı dan Kılıçdaroğlu na zor sorular #1

  AK Parti ile CHP arasında bir ay devam eden koalisyon görüşmeleri olumsuz sonuçlandı. Dün art arda liderlerden açıklama geldi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasında "Bize koalisyon teklifi gelmedi" dedi. Bunun üzerine yazar Murat Bardakçı, Kılıçdaroğlu'na birkaç soru sordu;

   

  "SON BİR AYIN EN ÇOK ŞAŞIRTAN SİYASİ HADİSESİ"

  "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamadığının duyurulmasından hemen sonra öyle bir açıklama yaptı ki, son bir ayın en fazla şaşırtan siyasî hadisesi bence bu, yani Kemal Bey’in “Bize şu ana kadar bir koalisyon önerisi gelmiş değildir. Bir seçim hükümeti önerisi gelmiştir”demesi idi...

  BİR AY BOYUNCA NE KONUŞTUNUZ

  Eğer hakikaten öyle ise, ciddî bir koalisyon teklifi almamış olan CHP "seçim hükümeti" önerisini daha en başta neden reddetmedi? CHP heyeti, AK Partililer ile bir ay boyunca ne konuştu ve neyin pazarlığını yaptı? Görüşmelerde sadece“seçim hükümeti” üzerinde duruldu da CHP bu bir ayı daha fazla birşeyler elde edebilmek için mi harcadı?

  SORULARA CEVAP VERMEK KILIÇDAROĞLU İÇİN VECİBEDİR

  Ve en önemlisi: Kemal Bey kamuoyunu bu öneriden niçin işin başında haberdar etmedi de görüşmelerin çıkmaza girmesini bekledi? Bu ve benzeri sorulara açık, net ve inandırıcı cevaplar vermek; Kemal Kılıçdaroğlu için artık bir vecibedir!"

  Kılıçdaroğlu: AK Parti milli iradeye saygı duymadı

  YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir