Petrol
115.41
1.09%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.353
-3.11%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti

  Elazığ’da yurtta kalan öğrenciler, ''Sıfır Atık" projesine katkı olsun diye 20 gün su şişelerini atmayınca 10 bin adet pet şişe toplanarak, poşetlerle geri dönüşüme gönderildi.
  • İHA
  • 21.11.2018 - 10:25
  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti

  Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan Sıfır Atık projesine, Elazığ Kredi Yurtlar Kurumu Ömer Bilginoğlu Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan yaklaşık bin öğrenci de destek verdi.

  20 GÜNDE 10 BİN ADET PET ŞİŞE TOPLANDI

  Öğrenciler, KYK tarafından verilen ücretsiz suların pet şişelerini geri dönüşüme kazandırmak için Yurt Müdürü Kayahan Topal ile görüştü. Öğrencilerin bu duyarlılığına kayıtsız kalmayan Topal, belediye ile görüşerek yurt koridorlarına atık toplama kutusu bıraktı. Öğrenciler 20 günde 10 bin adet pet şişe topladı. Toplanan ve bir odada poşetlerle biriktirilen yaklaşık 10 bin pet şişe, Elazığ Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından alınarak geri dönüşüme kazandırılmak üzere götürüldü.

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti #1

  ''TÜM YURTLARA ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ''

  Yurt kapasitesinin bin 140 öğrenci olduğunu belirten Yurt Müdürü Kayahan Topal, “Yaklaşık bin öğrenci barınıyor. Bin öğrenciye KYK günde belirli miktarlarda ücretsiz su veriyor. Toplanan bu su şişeleri de geri dönüşüme kazandırıldığı zaman sayı çok miktarda oluyor. Bir su şişesinin doğada 400 yılda kaybolduğu söyleniyor. Bizler yurt idaresi olarak bu geri dönüşüm kutularını yurt koridorlarına bırakmadık. Bu talep öğrencilerimizden geldi. Öğrencilerimiz gerçekten bu konuda çok duyarlılardı. Geri dönüşüme katkıda bulunma adına bizlerden bu adımı atmamızı istediler. Bizler de belediye bu konuyu ilettik. Sağ olsun onlarda bizim isteğimizi kırmadı. Bugün de bir oda dolusu, yaklaşık 10 bin şişeyi 20 günlük bir süre içerisinde geri dönüşüm kutusuna doldurduk. Bir kamyon ve oda dolusu diyebiliriz. Tüm yurtlara örnek olmasını diliyoruz.” dedi.

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti #2

  BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE TOPLANDI

  Yurtta, 10 bin pet şişenin geri dönüşüme kazandırıldığını aktaran Çevre Yüksek Mühendisi Levent Harputlugil, “Öğrencilerimiz 20 gün gibi kısa sürede bu atıkları bilinçli bir şekilde toplayarak geri dönüşüm kutularına attılar. Onları da bizler alıp geri dönüşüm tesislerine ulaştıracağız. Bu faaliyetin tüm kurumlarımıza , öğrencilerimize ve gelecek nesillerimize örnek olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti #3

  KİŞİ BAŞI GÜNLÜK 5 PET ŞİŞE

  Yurtta kaldığını aktaran öğrencilerden Fatih Bilek, “Öğrenciler olarak bir günde ortalama 5 pet şişe su tüketiyoruz. Bu su şişelerini belediye tarafından bırakılan geri dönüşüm kutularına atıyoruz. Öğrenci olarak bizler bu şekilde çevreye katkı sağlamaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti #4

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti #5

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti #6

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti #7

  Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir