Euro
15.2598
0.76%
Dolar
13.4474
0.53%
Altın
791.0600
0.14%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
519.393
-9.49%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C
  PKK üstlendiği saldırıyı inkar etti

  PKK üstlendiği saldırıyı inkar etti

  Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattında gerçekleştirilen saldırıyı üstlenen PKK, K.Irak'tan tepki gelince çark etti.
  • Haber Merkezi
  • 02.08.2015 - 19:47

  pkk

  Terör örgütü PKK üyeleri Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarında Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattına sabotaj düzenlemişti.

  PKK ÜSTLENMİŞTİ

  Terör örgütünün silahlı kanadı da saldırıyı üstlenmişti. PKK'dan yeni bir açıklama geldi.

  Terör örgütünün silahlı kanadı HPG’nin açıklamasında, “29 Temmuz günü saat 02:00’de gerillalarımız Şırnak’ın Silopi ilçesinden geçen Yumurtalık petrol boru hattına yönelik bir sabotaj eylem gerçekleştirmiştir” denilmişti. Aynı açıklamada 27 Temmuz’da Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde bulunan İran - Türkiye arasındaki doğalgaz boru hattına yönelik sabotaj eylemini de kendileri tarafından gerçekleştirildiği belirtilmişti.

  PKK petrol boru hattını havaya uçurdu VİDEO

  BARZANİ KONUŞTU PKK ÇARK ETTİ

  Kuzey Irak'taki Kürt yönetiminden petrol boru hattına yönelik saldırıya sert tepki gelince terör örgütü PKK yeni bir açıklama yaptı.

  BU SEFER "YEREL BİRLİKLER" OLDU

  Terör örgütünün silahlı kanadı HPG’den yapılan açıklamada, “29 Temmuz günü Şırnak’ın Silopi ilçesinde yerel birlikler tarafından kendi inisiyatifleri ile bir sabotaj eylemi düzenlemişti. Boru hattına yönelik yapılan bu eylem, alanda bulunan gerilla güçlerimizin aldığı merkezi bir kararla yapılmamıştır” denildi.

  Terör örgütünün açıklamasında saldırının boru hattının kime ait olduğu bilinmeden düzenlendiği de savunuldu. Ceylanpınar'da iki polisin şehit edilmesinin hemen ardından yazılı bir açıklama yapan PKK/HPG olayı üstlenmiş, saldırıyı 'Apocu fedai timinin' yaptığını belirtmişti. Daha sonra ise olayı BBC Türkçe'ye değerlendiren KCK'lı Demgat Agit saldırıyı PKK'nın yapmadığını savunmuş, "Bunlar PKK'dan bağımsız yerel birimler" demişti.


  Görüş Bildir