Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
133.995
0.77%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Reuters IŞİD'in Kobani'den çekildiğini duyurdu

  Kobani ve çevresinde ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin havadan müdahalesi sonucu IŞİD'in geri çekildiği iddia ediliyor.
  • 08.10.2014 - 13:47
  Reuters IŞİD'in Kobani'den çekildiğini duyurdu

  reuters

  Kobani odaklı gelişmeler dünden bu yana Türkiye'de göstericilerle güvenlik güçlerini karşı karşıya getirirken, Kobani ve çevresinde ise ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin havadan müdahalesi devam ediyor. Son gelen haberlerde bugünkü bombardımanlar sonucu IŞİD'in geri çekildiği iddia ediliyor.

  REUTERS, IŞİD'İN GERİ ÇEKİLDİĞİNİ DUYURDU

  Üç haftadır süren yoğun çatışmalar sonucu uluslararası kamuoyunda, özellikle de Türkiye 'de odak noktası haline gelen ve iki gün önce IŞİD bayraklarının dalgalandığı gözlenen Kobani'de IŞİD'in geri çekildiği bildirildi.
  Reuters ajansı, Kobani bölgesi Dışişleri Bakan Yardımcısı İdris Nassan ile yaptıkları telefon görüşmesine dayanarak IŞİD'in kentin girişinin gerisine çekildiğini duyurdu.

  "IŞİD BİRÇOK NOKTADA GERİ PÜSKÜRTÜLDÜ"

  Haberde, Nassan'ın şu ifadelerine yer verildi: "Bombardıman etkili oldu ve IŞİD birçok noktada geri püskürtüldü. Bu, onların şehre girişlerinden bu yana en büyük geri çekilmeleri ve bölgeden tamamen geri çekilmelerinin başlangıcı olarak kabul edebiliriz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir