Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
345.569
4.97%
30ºC
İstanbul
Açık 30 C
  Şehit Özalkan'ın vasiyeti olan okul projesi Bahçeli'ye sunuldu

  Şehit Özalkan'ın vasiyeti olan okul projesi Bahçeli'ye sunuldu

  Afrin şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın Türkmen çocuklara okul yapımı vasiyetini üstlenen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye, hazırlanan okul projesi gösterildi.
  • DHA
  • 22.02.2018 - 11:28

  Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın Telafer'de anaokulu, kreş veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesi yönündeki vasiyetini üstlenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, projenin çizimiyle ilgili yüksek mimar olan Isparta Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Ziya Günaydın ile kızı mimar Zeynep Günaydın'ı görevlendirdi.

  BAHÇELİ PROJEYİ İNCELEDİ

  Konuyla ilgili çalışmayı tamamlayan Başkan Günaydın ve kızı, hazırladıkları projeyi dün Ankara'da MHP Genel Merkezi'ne giderek Devlet Bahçeli'ye sundu.

  Şehit Özalkan ın vasiyeti olan okul projesi Bahçeli ye sunuldu #1

  Kilis'in Gülbaba köyü güneydoğusundaki Burseya Dağı'nda teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Musa Özalkan'ın vasiyeti:

  Şehit Özalkan ın vasiyeti olan okul projesi Bahçeli ye sunuldu #2

  "ONUR VE GURUR DUYDUK"

  Başkan Yusuf Ziya Günaydın, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Şanlı ordumuzun kahraman Mehmetçiklerinden Afrin operasyonunun ilk şehidi Musa Özalkan kardeşimiz vasiyet olarak Telafer'e bir anaokulu yapılmasını söylemiş, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli de bu vasiyeti bizzat kendisinin yerine getireceğini açıklamıştı. Şehit kardeşimizin adını taşıyan ana okulunun mimarisi için şahsımı görevlendiren Sayın Genel Başkanımıza bugün eşim Dilek Günaydın ve kızım Zeynep Günaydın ile birlikte sunum yaptık. Bu projede yer almaktan dolayı büyük bir onur ve gurur duydum. Bizlere bu onuru yaşatan Sayın Genel Başkanımıza bir kere daha şükranlarımı sunuyorum."

  Şehit Özalkan ın vasiyeti olan okul projesi Bahçeli ye sunuldu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir