Petrol
109.71
0.56%
Euro
17.6874
-0.78%
Dolar
16.7202
-0.97%
Altın
986.8
-0.53%
Borsa
2535
-0.76%
Bitcoin
353.020
-3.65%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Şehzadeler Belediyesi engelli kız için yol yaptı

  Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte merkezde yeni kurulan Şehzadeler Belediyesi, engelli Meryem Aydın için 40 metrelik yol yaptı.
  • 16.12.2014 - 15:24
  Şehzadeler Belediyesi engelli kız için yol yaptı

  meryem

  Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte merkezde yeni kurulan Şehzadeler Belediyesi, doğuştan engelli 11 yaşındaki Meryem Aydın için evinin önüne 40 metrelik engelli yolu yaptı.

  YOLLAR ÇİLE OLDU

  Bayındırlık mahallesinde ikamet eden Kamile ve Muzaffer Aydın çiftinin kızları Meryem Aydın, epilepsi rahatsızlığı nedeniyle yaşamını tekerlekli sandalye üstünde sürdürüyor.Hiçbir sosyal güvenceleri olmayan ailenin 5 çocuğundan biri olan Meryem’in ihtiyaçları devletten gelen engelli maaşıyla giderilmeye çalışılıyor. Spil Dağı’nın eteklerinde oturan ailenin en büyük sorunlarından biri de çamur deryasına dönen yol çilesiydi.

  Şehzadeler Belediyesi engelli kız için yol yaptı -GALERİ

  Şehzadeler Belediyesi engelli kız için yol yaptı #2

  ŞEHZADELER BELEDİYESİ YARDIM ETTİ

  Anne kucağında çamurlu ve taşlı yollarda yaklaşık 40 metre yol gitmek zorunda olan Meryem’in yardımına Şehzadeler Belediyesi koştu. Şehzadeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Aydın çiftinin evi önüne 40 metrelik engelli yolu yapılarak, aileye gıda, giyim ve eşya yardımında bulunuldu.

  Daha önceki dönemlerde defalarca yardım talebinde bulunduklarını belirten anne Kamile Aydın, “Buraya yol yapılması için defalarca başvuruda bulundum ancak ilgilenen olmadı. Şimdiki Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik bu isteğimi geri çevirmedi. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

  Şehzadeler Belediyesi engelli kız için yol yaptı #3

  “ÇAMURLU YOLLARDA KUCAĞIMDA TAŞIYORDUM”

  Tekerlekli sandalye çamura saplanmasın diye kızını yıllardır kucağında taşıdığını belirten Aydın, “Kızıma doğuştan epilepsi teşhisi koydular, şuan 11 yaşında gözleri görmüyor, kulakları duymuyor ve yürüyemiyor. Çocuğum engelli. Ben yıllardır kızımı kollarımda taşıyarak, çamurlu yollardan getiriyordum. Tekerlekli sandalye çamura saplanmasın diye önden ve arkadan tutarak havaya kaldırıyorduk ya da sürükleyerek çıkarıyordum. Çok zor günler yaşadık. Kendim astım, bronşit hastasıyım, eşim ayağından rahatsız olduğu için çalışamıyor. Kızım Meryem’in engelli aylığıyla geçiniyoruz” diye konuştu.

  Şehzadeler Belediyesi engelli kız için yol yaptı #4

  BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

  Kendileri için yapılan yolda engelli arabasını rahatlıkla kullanabilen anne Kamile Aydın, Başkan Çelik’e teşekkür ederek “Şimdi evimizin önüne yapılan yol sayesinde çocuğumu rahatlıkla çıkarabiliyorum. Benim için de kızım için de çok güzel oldu. Başkanımız Ömer Faruk Çelik’ten ve vesile olanlardan Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. Yaptığı yardımlarla bize çok büyük faydası oldu” dedi.

  Şehzadeler Belediyesi engelli kız için yol yaptı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir