Petrol
76.5
0.00%
Euro
19.6908
0.02%
Dolar
18.6468
0.05%
Altın
1.073
0.15%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.193
2.08%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Selahattin Demirtaş: Tek bir milletvekiline dokunursanız

  Selahattin Demirtaş savcılara çağrı yaparak "Çağırmayın, mahkemeye gelmeyeceğiz" dedi ve meydanlara çıkma çağrısında bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 20.06.2016 - 10:02
  Selahattin Demirtaş: Tek bir milletvekiline dokunursanız

  Selahattin Demirtaş: Tek bir milletvekiline dokunursanız #1

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Antalya il başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

  Burada bir konuşma yapan Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılması ile haklarındaki dosyaların savcılığa intikal ettirildiğini hatırlattı.

  ZORLA GÖTÜRECEKSİNİZ

  "Ben savcılara çağrı yapıyorum. Bize davetiye falan göndermeyin kardeşim. Gelmeyeceğiz. Götürecekseniz bizi zorla götüreceksiniz" diyen Demirtaş şunları söyledi:

  TEK BİR MİLLETVEKİLİNE DOKUNULDUĞU ANDA..

  "Kendi ayağımızla gelip size ifade vermeyeceğiz. Yargıya saygısızlığımızdan değil, ortada saygı duyulacak bir yargı olmadığındandır. AKP’nin hukuk komisyonlarına gidip ne ifade vereceğiz. AKP’den emir alan mahkemelere neyin ifadesini vereceğiz.

  Tek bir milletvekiline dokunulduğu anda meydanlar, alanlar sizin için meşrudur. Protesto hakkı anayasal bir haktır. İradenize her yerde sahip çıkmalısınız.

  DOKUNULAN SİZİN İRADENİZDİR

  Dokunulan sizin iradenizdir. Benim değil. Kararlı bir şekilde geri adım atmayın. Üstünüze gelecekler.

  Bunlar üst akılın oyunudur falan filan diyecekler. Saraydaki ayak seslerinizden camlarının titrediğini görünce korkacak ve daha fazla saldırın diyecek. Geri adım atmayın. Gün öyle bir gündür."


  Görüş Bildir