Euro
9.9724
0.5%
Dolar
8.4008
0.63%
Altın
488.97
0.46%
Borsa
1.409
0.65%
Bitcoin
322.116
-2.52%
28ºC
İstanbul
Açık 28 C

  Topbaş: Hayırla yad edilen bir başkan olmak istiyorum

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Kadir Topbaş Kartal’da kimseyi yerinden oynatmadan dönüşüm yapacaklarını belirtti.
  • 24.03.2014 - 16:05
  Topbaş: Hayırla yad edilen bir başkan olmak istiyorum

  Topbaş: Hayırla yad edilen bir başkan olmak istiyorum #1

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Kadir Topbaş, Kartal’da deprem riskine karşı kimseyi yerinden oynatmadan dönüşüm yapacaklarını ve vatandaşların bundan karlı çıkacağını belirterek, “Heykel dikmekten başka iş yapmayanlara oy vermeyin” dedi.

  ''HİZMET AŞKI OLMAYANLARIN BU ŞEHRE KATABİLECEĞİ BİR ŞEY YOK''

  Tuzla ve Kartal’da AK Parti’nin seçim koordinasyon merkezlerini ziyaret eden, esnaf ve vatandaşları selamlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hürriyet Mahallesi’nde kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslendi. “İstanbul seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla sözleri sık sık kesilen Başkan Kadir Topbaş, “Bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Sizin bu heyecanınız bize çok daha büyük sorumluluk yüklüyor. Emanet şehir İstanbul’a hizmet etmenin ne demek olduğunu biliyoruz. İstanbul heyecanı olmayanların eline bırakılamaz. Hizmet aşkı olmayanların bu şehre katabileceği bir şey yok” diye konuştu.

  "İSTANBUL, AVRUPA’NIN ÖNDE GELEN ŞEHİRLERİNE DE ÖRNEK”

  “Bugüne kadar sözümüz yerde kalmadı, ne söylediysek yaptık. İnsanlarımızın beklentileri ve hayalleri üzerine siyaset yapmadık. Bizim anlayışımızda hizmet üretmek var” diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’da yaptığımız çalışmalar dünyaya model olmakta. İstanbul’u dünya takip ediyor. Daha birkaç gün önce Londra’nın finans merkezi belediye başkanı ziyaretime geldi. İstanbul’u takip ettiklerini ve İBB ile finans konusunda birlikte çalışmak istediklerini söyledi. Ben de kendisine 19. Yüzyılın sonuna kadar İstanbul’un dünya finans merkezi olduğundan ve bizim bunu yeniden başarmak istediğimizden bahsettim.”

  ''60 MİLYAR YATIRIM YAPTIK''

  UCLG Başkanı olarak dünyanın bütün belediyelerini yakinen takip ettiklerini, Amsterdam, Roterdam ve Atina gibi Avrupa şehirlerinin bile İstanbul’un bilgi ve deneyiminden faydalanmak istediğini ifade eden Başkan Topbaş, “Hükümetimiz İstanbul’a 77 milyar yatırım yaptı. Biz de İBB olarak 60 milyar yatırım yaptık. Bu yıl sonuna kadar 8,5 milyar lira daha yatırım yapıyoruz. İstanbul’daki projeleri dünya örnek alıyor. İBB olarak Pakistan, Ortadoğu ve Afrika’daki birçok şehirle bilgi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz. İstikrar şehirlerden, şehirlerdeki yatırımlardan ortaya çıkar. 30 Mart’ta lafla peynir gemisi yürütenlere bakmayın. Bugüne kadar ne vaat etmişler, ne yapmışlar? Ona bakın. Kendilerine heykel dikmekten başka iş bulamıyorlar. Bir de bizim yaptıklarımıza bakın” şeklinde konuştu.

  "KARTAL'A NE HİZMET GEREKİYORSA YAPTIK, DEVAMINI GETİRECEĞİZ"

  Partisinin başkan adayı için ilçe halkından oy isteyen Topbaş, şunları söyledi: “Yetkiyi bize verin, Kartal’da inşallah Temurhan Yıldız kardeşimle daha iyisini yapacağız. ‘Her yere metro her yerde metro’ projemiz kapsamında Kadıköy’den Kartal’a metro getirdik. Tuzla İçmeler’e kadar devam edecek bu metro hattının buraya yakın bir istasyonu olacak. Mahalle olarak metroya da kavuşacaksınız. Hürriyet ve Cumhuriyet Mahalleleri’nin E5’e çıkışı dediniz, köprüyü yaptık. Sıkıntı ortadan kalktı. Tapu dediniz, tamam dedik. Çalışmayı başlattık, belediyeye ait olan yerlerde tapu vermeye devam ediyoruz. Milli Emlak arazilerinin arazilerini de belediyeye alarak onları da vereceğiz. Tapulara 220 bin lira değer biçtik. Biz ucuz tapu veremeyelim diye buradaki belediye emlak değerlerini yükseltti. Millet burada sıkıntıya düşsün diye rayiçleri yükseltiyorlar. Bu bedelin altında tapu veremiyorsunuz. İnşallah tapuların devamını Temurhan kardeşim verecek. Buranın mevcut imarı da geçerli. Yüksek gerilim hatları da zamanı gelince yerine alınacak.”

  "HAYIRLA YAD EDİLEN BİR BAŞKAN OLARAK SİYASETE VEDA ETMEK İSTİYORUM"

  Spor ve kültür tesisleri ile İSMEK’lere kadar Kartal’a ne hizmet gerekiyorsa yapacaklarının altını çizen Topbaş, “Temurhan Yıldız kardeşimle bizi el ele tutuşturun, bakınız Hürriyet Mahallesi ve Kartal nasıl değişecek. Deprem riskine karşı da kimseyi yerinden oynatmadan dönüşüm yapacağız. Her şey size sorularak yapılacak. Sizlere söz veriyorum. Vatandaşların boynunu bükecek ve sıkıntıya düşürecek hiçbir karara imza atmam. Kanunlar çerçevesinde size hizmet etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. 3. Dönemimin sonunda size arzı veda ederken daha büyük hizmetler yapıp hayırla yad edilen bir belediye başkanı olmak istiyorum. O nedenle ne sıkıntı varsa tek tek takip ediyorum. Bizim gücümüz sizsiniz, yeter ki desteğinizi verin. 30 Mart Türkiye’nin geleceği ve yarınlarıdır” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir