Euro
15.4244
-0.02%
Dolar
13.4940
-0.19%
Altın
790.3090
0.08%
Borsa
2,093.70
1.00%
Bitcoin
579.197
-1.31%
4ºC
İstanbul
Güneşli 4 C

  Turizmcilerden İrlandalı turiste tatil daveti

  Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı, İrlandalı turisti Antalya'da ağırlamak istediklerini belirtti.
  • 28.08.2015 - 09:49
  Turizmcilerden İrlandalı turiste tatil daveti

  Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, İrlandalı turist ve eşini, Aksaray'da yaşanan talihsiz olayı unutturmak ve gerçek Türk misafirperverliğini yaşatmak amacıyla istedikleri zaman bir hafta boyunca İstanbul veya Antalya 'da ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.

  Turizmcilerden İrlandalı turiste tatil daveti #1

  ""HOŞGÖRÜLÜ DEĞİLSEN ESNAF OLMA"

  Saldırı sonrası, mağdur turistin ağır yaralanabileceğini hatta bu saldırının ölümle dahi sonuçlanabileceğini vurgulayan Ersoy, şunları kaydetti: "Esnaf yaptığı açıklamada, turistin alkol talebinin yerine getirilmemesi sonucu sinirlendiğini ve bu olayların yaşandığını ifade etmiştir. Turizmin yoğun olduğu bu gibi bölgelerde turistlere hoşgörü ile yaklaşacak bilince sahip olmayan esnafın hizmet vermesini doğru bulmuyoruz. Böyle bilinçsizce yapılan saldırı olaylarına kayıtsız kalınır ve tedbir alınmazsa turistlere yapılan bu gibi davranışlar artış gösterecek, turistler girdikleri mekanlarda getirilen hesaba dahi itiraz ettiklerinde 'Nasıl olsa kayda değer cezası yok' denilip, benzer saldırı olaylarına maruz kalmalarının önü açılacaktır.

  "RAKİP ÜLKELERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜ"

  Bu saldırıyı yapanlar yargılanıp hak ettikleri cezaları aldıklarında ancak ülkemize gelen turistlerin sahipsiz olmadıklarını kanıtlamış olacağız. Bu olayın faillerinin tespit edilip en kısa zamanda, yargılanıp kamuoyuna da afişe edilmeleri için İstanbul Valisi'ni göreve davet ediyoruz. Özellikle İrlanda ve İngiltere basınında gereksiz yere gündem olan bu olay, Türkiye genelinde güvenli ortamın olmadığı imajı yaratmaya çalışan rakip ülkelerin ekmeğine yağ sürmüştür."

  Murat Ersoy, dernek olarak mağdur edilen turist ve eşini, yaşanan bu talihsiz olayı unutturmak ve gerçek Türk misafirperverliğini yaşatmak amacıyla istedikleri zaman bir hafta boyunca İstanbul veya Antalya 'da ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.


  Görüş Bildir