Euro
9.9863
0.02%
Dolar
8.3203
0.18%
Altın
477.06
0.11%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
433.037
-2.18%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C

  Yalçın Akdoğan'dan Paralel Yapı eleştirisi

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, yetkisiz mahkemeden tahliye kararı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.
  • AA
  • 28.04.2015 - 12:23
  Yalçın Akdoğan'dan Paralel Yapı eleştirisi

  Yalçın Akdoğan dan Paralel Yapı eleştirisi #1

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, yetkisiz mahkemeden tahliye kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçim öncesi yapılan tezgahları gördüğünü söyleyen Akdoğan, son yaşanan hadisenin bir hukuk sabotajı olduğunu savundu:

  PARALEL YAPI'NIN BAŞINI EZMEK LAZIM

  "Seçim öncesinde ne tür tezgahlar yapıldığını, kimlerin kimlerle yan yana geldiğini, kimlerin kimlerle kol kola girdiğini daha iyi görüyoruz. Son yaşanan hadise açıkça bir hukuki işlem değil, bir hukuk sabotajıdır, bir hukuk saldırısıdır. Paralel Yapı'nın, gördüğümüz gibi kertenkelenin kuyruğunu kesmek yetmiyor, kesiyorsunuz bir daha uzuyor, kesiyorsunuz bir daha uzuyor, kertenkelenin başını ezmek gerekiyor. Yılanın başını koparmak gerekiyor"

  "O üst akıl, yani o kişileri canlı bomba gibi eyleme gönderen, ülkeyi karıştırmak isteyen üst akla hesap sormak gerekiyor" diyen Akdoğan, şöyle konuştu:

  Yalçın Akdoğan: Yılanın başını koparmak gerekiyor VİDEO

  HUKUKÇU İNTİHAR EYLEMCİSİ DEĞİLDİR

  "Hukukçu, intihar eylemcisi değildir. Kimse hukuku katlederek hukuka hizmet edemez. Bunlar açıkça devlete, demokrasiye ve hukuka meydan okuma girişimidir. Biz buna pabuç bırakmayız. Hukuk sistemi, yargı camiası da pabuç bırakmaz, Türk milleti de pabuç bırakmaz. Bu herkesin gerçek niyetini daha fazla gözler önüne seren bir konudur.

  ORTAK MÜCADELE VERİLMESİ GEREKİR

  Başından beri diyoruz ki bir ulusal güvenlik meselesidir ama birileri anlamamakta ısrar ediyor. Bu son yaşanan da göstermiştir ki bu ciddi ve hukuk sistemi açısından da büyük bir tehlikedir. Muhalefet partileri Paralel Yapı'yla mücadele, darbeci anlayışla mücadele, vesayetçi anlayışla mücadelede hükümetin yanında bugüne kadar yer almadılar. Maalesef hükümet, devlet bu mücadeleyi sadece kendi meselesiymiş gibi devam ettirmek zorunda kalıyor. Burada ortak bir mücadele verilmesi gerekir.

  REFORMLARI HAYATA GEÇİRİRKEN KİMSE DESTEK VERMEDİ

  'Sessiz devrim' diye adlandırılan reformları biz hayata geçirirken hiç kimse destek vermedi. HDP de CHP de buna dahil. MHP zaten kategorik olarak karşı çıktı. Şimdi utanmadan birileri kalkıp 'şöyle yapacağız, böyle yapacağız, Çözüm Süreci'ni devam ettireceğiz' diyorlar. Siz 12-13 yıldır hangisine destek verdiniz? Kılıçdaroğlu, 'biz sadece HDP ile görüşürüz' demiş. Biz kimle görüşüyoruz, biz de HDP ile görüşüyoruz, sizinle de görüşmek istedik. Meclis'te komisyon kurduk, üye verdiniz mi? AK Parti ve HDP milletvekilleri vardı. Siz oraya üye bile vermediniz. PKK mı vardı komisyonda? Yoktu ama oraya bile giremediniz.

  KKTC BİZİM İÇİN VATAN TOPRAĞIDIR

  Biz Kuzey Kıbrıs'ın gelişmesi için Türkiye olarak her türlü desteği bugüne kadar verdik, vermeye de devam ediyoruz. Çünkü orası vatan toprağıdır. Anası veya yavrusu tartışması bir tarafa, vatan toprağı olarak görüyoruz biz orayı. Çünkü o toprakta, o vatan toprağında bizim şehidimizin kanıyla yoğruldu. Bu yüzden rahatsız olanlar bu kelimelerden yavru kısmından mı rahatsız oluyorlar bilmiyorum, vatan dememizden mi rahatsız oluyorlar bilmiyorum ama orası bizim için vatan toprağıdır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir